Seria limitowana Floride 2013 w kwietniu trafi do salonów

Renault Floride, wprowadzone w 1959 r., stało się kultowym modelem w historii motoryzacji – symbolem elegancji, atrakcyjności, lekkości i nowego, nastawionego na przyjemność stylu życia. Po sukcesach odniesionych w zeszłym roku, Renault wprowadza na rynek nową, limitowaną edycję Mégane Coupé Cabriolet Floride 2013.

Renault Floride, oparte na modelu Dauphine, było kabrioletem, który uosabiał żywiołowość lat 60. i elegancję we francuskim stylu. Było czymś więcej niż samochodem: było ikoną stylu, unikalnym połączeniem klasy, uroku i przyjemności. Symbolizowało koniec trudnego okresu powojennego i powrót samochodów kupowanych dla przyjemności.

Mijają pokolenia, a model Floride wciąż ma ten sam urok i wdzięk. Mégane Coupé Cabriolet Floride powraca teraz w wielkim stylu… tym razem w wieczorowym wydaniu! Umiejętne połączenie autentyczności i szyku sprawia, że jest to auto jedyne w swoim rodzaju.

Poza pełną uroku i wdzięku stylistyką tego auta, jego atutami są również parametry użytkowe
i wyposażenie na najwyższym poziomie. Wciąż dostępne w kolorze kości słoniowej, Floride 2013 zyskało nowy kolor nadwozia – głęboką, elegancką czerń, z czerwonym legendarnym „f” na przednich nadkolach. Dodatkowym smaczkiem jest dobrze znana, utrzymana w stylu retro nazwa „Floride”, a także 17-calowe, aluminiowe obręcze kół dostępne w dwóch kolorach.

We wnętrzu Floride 2013 wyróżnia się elegancją i klasą – w wyposażeniu standardowym dostępna jest specjalna tapicerka skórzana w kolorze grafitowym, z wykończeniami vintage
w stylu lat 60., z oznakowaniem „Floride” w górnej części przednich foteli. Nazwa „Floride” na desce rozdzielczej oraz legendarne „f” na specjalnej, aluminiowej gałce dźwigni zmiany biegów
i dywanikach podłogowych stanowią uzupełnienie pełnego wyrafinowania wnętrza.

floride2013-2

Mégane Coupé Cabriolet Floride 2013 pojawi się w salonach Renault już w kwietniu. Wersja z silnikiem TCe 130 będzie dostępna w cenie od 113 490 zł.

Wyposażenie standardowe serii limitowanej Floride 2013 to wyposażenie standardowe wersji Privilege oraz dodatkowo m.in.: skórzana tapicerka, podgrzewane przednie fotele, siatka zapobiegająca zawirowaniom powietrza, system nawigacji Carminat TomTom® Live, radioodtwarzacz R-Plug&Radio+ 3D Sound by Arkamys®, obręcze kół ze stopu metali lekkich 17” oraz specyficzne, charakterystyczne wyłącznie dla tej serii limitowanej, elementy designu zewnętrznego i wewnętrznego.

Renault Mégane Coupé Cabriolet Floride 2013 jest dostępne w dwóch kolorach:

  • lakier Czarny Etoilé + elementy designu zewnętrznego w kolorze kości słoniowej (ozdobna listwa wokół przedniej szyby i boków nadwozia, obudowy lusterek bocznych);
  • lakier Kość Słoniowa + elementy designu zewnętrznego w kolorze matowego chromu (ozdobna listwa wokół przedniej szyby i boków nadwozia) oraz obudowy lusterek bocznych w kolorze kości słoniowej.

floride2013-3

floride2013-4

Źródło: Renault