Samochodowe nanokosmetyki

Nanokosmetyki pomagają właścicielom samochodów utrzymywać je w doskonałym stanie. Dzięki atomowej perfekcji kryją drobne ryski, ułatwiając jednocześnie utrzymywanie czystości. Kosmetyki docierają do miejsc dotąd niedostępnych dla standardowych substancji. Mikroskopijne nierówności na powierzchni zostają wypełnione tworząc gładką strukturę.

Zadbaj o lakier

Nanokosmetyki są dostępne we wszystkich możliwych produktach do pielęgnacji samochodów. Oczywiście podstawą jak zawsze będzie lakier. Dzięki technologii past i wosków polerskich, ich użycie nie sprawia trudności w stosowaniu. Podczas ich nakładania temperatura substancji podwyższa się, przez co elementy ścierne przekształcają się w nanocząsteczki niwelujące nawet niewidzialne dla oka nierówności. Dzięki rozmiarom kosmetyki dokładnie przywierają do powierzchni, tworząc szczelną warstwę zabezpieczającą karoserię. Dodatkowo idealnie dopasowują się do struktury lakieru, przez co nas wkład w polerowanie wymaga użycia znaczniej mniejszej energii niż zwykle. Efekt połysku gwarantowany.

Co z tymi szybami

Powierzchnie szklane zupełnie są niepozorne. Wśród środków do ich pielęgnacji dominują produkty na podstawie cząsteczek hydrofobowych, czyli takich które odpychają wodę. Działa to w ten sposób, że woda skrapla się i szybciej spływa. Powszechnie nazywa się to efektem niewidzialnej wycieraczki. Oczywiście można też iść w drugą stronę i stosować kosmetyki oparte na formule hydrofilowej, czyli przyciągającej wodę. Działanie nawilżające ułatwiają ich usuwanie. Płyny wypełniają drobne ubytki w szkle, poprzez warstwę ochronną będziemy mieć pewność po użyciu, że szyba będzie odporniejsza na brud. Pamiętajcie o lusterkach! Nano wycieraczki zwane również niewidzialnymi wycieraczkami eliminują refleksy świetlne, które utrudniają widoczność zwłaszcza podczas podróży w deszczu.

Stosowanie nanokosmetyków zapewni  dłuższe utrzymanie czystego auta i mniejszy wysiłek przy pucowaniu maski.

Tekst: Angelika Rusiecka

Fot. Zitona, foter.com