Rozrywkowy Mini Cooper

0

Fortepianowa czerń to niejedna cecha Coopera Soho. Rozszerzenie nazwy zobowiązuje, choć jak to zwykle bywa w wersjach specjalnych, zmiany dotyczą przede wszystkim wyglądu.

Zastanawiacie się skąd się wzięła nazwa tego samochodu? Otóż Soho to dzielnica Londynu, znana z rozrywkowego charakteru. Soho słynie z licznych klubów, dyskotek, barów i pubów. Poza tym znajdują się tam również kompleksy kin, teatry, księgarnie, modne sklepy i salony gier. Wszystko to sprawia, że Soho stało się najbardziej multikulturową dzielnicą Londynu.

Mini zapoczątkowało serię Soho już w zeszłym roku z modelem Clubman Soho. Oba auta mają zawierać rozrywkowy charakter najbardziej znanej dzielnicy Londynu. Zmiany dotyczą przede wszystkim wyglądu zewnętrznego – unikatowy lakier White Silver, biksenonowe reflektory oraz 17-calowe felgi w kolorze Black Star Bullet. We wnętrzu zaś Soho uraczy nas elementami wykończenia w kolorze Piano Black, podsufitką z alcantary i skórzaną, trójramienną kierownicą.

Mini Cooper w wersji Soho dostępny będzie na razie jedynie w Wielkiej Brytanii i to dopiero od marca 2012 roku. Podstawowy model kosztować będzie 16 765 tys. funtów. Nie wiadomo na razie, czy wersja Soho zawita nad Wisłę.