Roberto Cavalli zaprojektuje MINI na charytatywną imprezę Life Ball 2013

Charytatywne wydarzenie Life Ball odbędzie się 25 maja 2013 roku. Jest to połączenie tradycji spektakularnego wiedeńskiego balu z wyjątkową imprezą charytatywną. MINI jak co roku przekaże na aukcję wyjątkowe auto, a zysk z jego sprzedaży przekazywany jest na walkę i zapobieganie HIV i AIDS. MINI wystawiane na aukcji trafia do osobistości ze świata mody, która zmienia je w prawdziwe dzieło sztuki. W tym roku ta honorowa funkcja przypadła w udziale Roberto Cavalliemu.

Niekonwencjonalny styl Roberto Cavalliego będzie stanowił idealne uzupełnienie stylizacji MINI, odzwierciedlając zarówno tradycyjne wartości marki, jak i jej nowoczesną różnorodność.

„Praca nad MINI była dla mnie wyjątkowo ekscytującym i inspirującym wyzwaniem. Musiałem stworzyć projekt auta, który odzwierciedla mój styl w modzie oraz w życiu. To nie lada zadanie, ale również niezwykle fascynujące doświadczenie” – zdradził sam Cavalli. W rezultacie powstał absolutnie wyjątkowy samochód, który wykracza poza granice typowej stylistyki motoryzacyjnej.

MINI podczas Life Ball 2013 wykorzystuje motyw „Baśni z tysiąca i jednej nocy”

Od 1993 roku Life Ball wspiera walkę z HIV i AIDS, co roku gromadząc tysiące zaangażowanych społecznie gości na placu Rathausplatz przed wiedeńskim ratuszem. Bazując na motywie„Baśni z tysiąca i jednej nocy” na scenie Red Ribbon królował będzie orientalny styl oraz baśniowe kostiumy. MINI jest częścią projektu Life Ball od 2001 roku i w tym czasie do współpracy zaproszono wiele sław ze świata mody (Donatella Versace, Renzo Rosso, Angela Missoni czy Diane von Furstenberg). Dzięki pomysłowym modyfikacjom oraz indywidualnej stylizacji typowej dla każdej z ikon świata mody, wyjątkowe egzemplarze MINI zmieniają się w poszukiwane kolekcjonerskie perełki wystawiane na aukcjach podczas AIDS Solidarity Gala, z których dochód przeznaczany jest na walkę z HIV i AIDS.

Life Ball

Źródło: MINI