Renault partnerem Festiwalu Filmowego w Cannes

0

Od prawie 30 lat Renault jest oficjalnym partnerem Festiwalu Filmowego w Cannes. W tym roku na drogi i ulice tej pięknej francuskiej miejscowości wyruszy prawie 250 pojazdów tej marki.

RenaultGroup 32259 1 6

Festiwal odbędzie się w dniach 16-27 maja. Wśród 250 samochodów będzie można podziwiać m.in. dwa w 100% elektryczne auta – Fluence Z.E. i Twizy. Pierwszy z nich wykorzystywany będzie do transportu gwiazd, młodych talentów, producentów i reżyserów – oczywiście na czerwony dywan. Twizy zaś, który niedawno trafił do sprzedaży we Francji, a także kabriolet Mégane CC Floride będą krążyły po mieście, pokazując nowe drogi ucieczki od codzienności.

Renault organizuje także kilka imprez towarzyszących festiwalowi. Na Plaży Orange odbędzie się wyjątkowy pokaz Twizy w wersji kolekcjonerskiej, opatrzonej specjalnie na tę okazję autografami największych gwiazd filmowych, zaś na specjalnej wystawie na tarasie Nikki Beach hotelu Marriott zostaną zaprezentowane prace Stéphana Kossmanna – oficjalnego fotografa Renault na festiwalach filmowych w Cannes od ponad 20 lat.

Dodajmy też, że Renault współpracuje także przy produkcjach filmowych i telewizyjnych we Francji i za granicą, użyczając samochodów do filmów. Pojazdy z gamy Renault biorą udział, obok aktorów, w spektakularnych scenach kaskaderskich oraz ujęciach komediowych. Wystąpiły w tak znanych filmach, jak: „I Bóg stworzył kobietę”, „Zabójczy Widok” (z cyklu o Jamesie Bondzie) oraz „Goście, goście”, a niedawno w „Godzinach szczytu 3” i „Nietykalnych” – ostatnim wielkim francuskim sukcesie kasowym z François Cluzet i Omarem Sy w rolach głównych.