Renault na rzecz bezpieczeństwa dzieci

Rusza 13. edycja międzynarodowego programu edukacyjnego Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”. Renault ufunduje szkołom podstawowym materiały służące edukacji dzieci na rzecz bezpiecznego i ekologicznego poruszania się w ruchu drogowym.

Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa dzieci na polskich drogach oraz promocja zrównoważonego transportu. Renault dostarczy do szkół aż 2000 pakietów edukacyjnych „Droga i Ja” – kompleksowe materiały dydaktyczne przeznaczone dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, przygotowane przez międzynarodowych ekspertów i dydaktyków.

Program realizowany jest od 2000 roku w 35 państwach świata i dotarł już do ponad 12 milionów dzieci. W 13 edycji z bezpłatnej edukacji będzie mogło skorzystać aż 48.000 uczniów. Jeden pakiet „Droga i Ja” składa się z 24 zeszytów ćwiczeń i testów dla uczniów, kart metodycznych dla nauczyciela oraz plakatu edukacyjnego. Materiały zostały podzielone na dwie grupy wiekowe, a także dwa zakresy tematyczne.

Aby otrzymać bezpłatne pakiety, każda zainteresowana szkoła podstawowa powinna do 14 października 2012 wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy, umieszczony na stronie internetowej programu www.bezpieczenstwo.renault.pl. Pakiety zostaną przyznane co dziesiątej szkole według kolejności nadsyłanych zgłoszeń, aż do wyczerpania się puli.

Program edukacyjny Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” wykorzystuje innowacyjne narzędzia edukacyjne, które mają nie tylko pomagać nauczycielowi w prowadzeniu lekcji, ale przede wszystkim w atrakcyjny dla dzieci sposób wykształcić w nich właściwe zachowania w ruchu drogowym – mówi Agata Szczech, Dyrektor Public Relations Renault Polska. – Do dzisiaj z naszej akcji skorzystało już w Polsce prawie 760 000 uczniów. Zachęcamy do udziału kolejne szkoły! Dzieci nadal padają ofiarami wypadków na polskich drogach, a właściwa edukacja od najmłodszych lat może to zmienić – przekonuje Agata Szczech.