Premiera BMW serii 2 Coupe

Samochody spod szyldu BMW świętują premierę nowej serii modelowej. BMW serii 2 Coupe podnosi poprzeczkę w kompaktowym segmencie premium pod względem zdolności dynamicznych, estetyki wyglądu i ładunku emocjonalnego.

Absolutnie wyjątkowa koncepcja samochodu w swoim segmencie – dwudrzwiowe nadwozie w klasycznej, trójbryłowej formie typowej dla modeli coupe BMW, czteromiejscowe, z napędem na tylne koła, paleta silnikowa i nastawy układu jezdnego powstałe z myślą przede wszystkim o sportowej charakterystyce. Wprowadzenie na rynek planowane na marzec 2014 r., w ofercie będzie wersja BMW M performance: BMW 235i Coupe.

BMW-serii-2-1

BMW-serii-2-2

BMW-serii-2-3

BMW serii 2 Coupe jest wyraziście odmienne od kompaktowej serii BMW 1 dzięki zupełnie innej stylistyce, w tym długości nadwozia zwiększonej o 11 cm. Eleganckie i sportowe zarazem są linie karoserii z lekko opadającym w stronę bagażnika tyłem, wyrazistym designem przedniego i tylnego pasa. Największą szerokość nadwozie ma ponad tylną osią, co dobitnie podkreśla tylno napędową konfigurację. Możliwości indywidualizacji auta zapewniają pakiety BMW Sport Line, BMW Modern Line i M Sport. Nowo zaprojektowane coupe ma zdecydowanie większe rozmiary niż jego poprzednik, BMW serii 1 Coupe – długość wzrosła o 72 mm (do 4432 mm), szerokość o 26 mm (do 1774 mm), rozstaw osi o 30 mm (do 2690 mm). Zarówno silniki benzynowe, jak i wysokoprężne wykorzystują technologię BMW TwinPower Turbo i charakteryzują się najlepszymi w segmencie parametrami zarówno pod względem osiągów, jak i ekonomiki. Typowe dla BMW sportowa charakterystyka jezdna i imponujący komfort jazdy uzyskano dzięki zastosowaniu tylnego napędu, wzdłużnie montowanych silników, doskonałemu rozkładowi masy i wyrafinowanej konstrukcji zawieszenia.

BMW-serii-2-5

BMW-serii-2-6

BMW-serii-2-7

Auto ma wysokowytrzymałe i odporne na skręcanie nadwozie, oparte na rozwiniętej konstrukcji BMW serii 1, które zostało nagrodzone 5 gwiazdkami przez Euro NCAP za wyniki w testach zderzeniowych.  Wnętrze auta reprezentuje najwyższą jakość. Kokpit jest nachylony w stronę kierowcy, a automatyczna klimatyzacja to standard. Na pokładzie jest sterownik iDrive połączony z radiem BMW Professional (lub nawigacją) i wyświetlaczem.

BMW serii 2 coupe proponuje warianty silnikowe: M235i, 220i, 225d, 220d, 218d.