McLaren P1 zaprezentowany

Aż 20 lat musieliśmy czekać na następcę legendarnego McLarena F1. Ale w końcu doczekaliśmy się. Oto jest – McLaren P1. Wygląda znakomicie.

mclaren-p12

McLaren P1 to jeden z najszybszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie samochodów sportowych dopuszczonych do ruchu. Aż trudno uwierzyć, że jego poprzednik, McLaren F1, ujrzał po raz pierwszy światło dzienne aż 20 lat temu!

W zeszłym roku McLaren pokazał model MP4-12C. Wiele osób zastanawiało się jednak, dlaczego jest to model tak niepozorny i powściągliwy. Wtedy jednak jasne już było, że brytyjska firma pracuje nad prawdziwym dziełem sztuki. P1 jest zdecydowanie bardziej agresywny od MP4-12C, jednak łączy z nim nieco elementów.

mclaren-p13

McLaren P1 nie będzie najszybszym samochodem na świecie, ale ma imponować osiągami i sprawiać więcej przyjemności z jazdy, niż jakikolwiek inny pojazd.

Supersamochód McLarena zadebiutuje na targach Paryżu. Wtedy też dowiemy się nieco więcej o tym modelu. Do sprzedaży trafi w drugiej połowie 2013 roku. Mówi się, że powstanie tylko 500 sztuk, a jego cena oscylować będzie w granicach miliona euro.