Porsche Cajun już za dwa lata

Porsche potwierdziło, że już niedługo wypuści na rynek mniejszego brata Cayanne. Pojazd będzie nosił nazwę Cajun i zaprezentuje się światu już w 2013 roku.

O planach wprowadzenia na rynek mniejszej odmiany Cayenne słyszałyśmy już dawno. Nie od dziś wiadomo, że Cayenne jest hitem sprzedaży Porsche. A że SUV-y, zwłaszcza te komaktowe są ostatnio bardzo popularne, Porsche postanowiło pójść za ciosem!

Nie bez powodu rozpoczęła się rozbudowa fabryki w Lipsku. Inwestycja realizowana jest z myślą o nowym modelu i ma pochłonąć ok. 500 mln euro. Obecnie w Lipsku produkowane są dwa modele – Cayenne i Panamera, przy których pracuje 800 osób. Już niedługo zatrudnienie znajdzie tam kolejnych 1000 nowych pracowników.

Niemiecka marka nie udzieliła na razie żadnych konkretnych informacji o nowym modelu. Nie wiemy zatem zbyt wiele, poza tym, że model będzie bazował na płycie podłogowej Audi A5. Wśród konkurentów znajdą się takie modele jak BMWX3, Mercedes GLK, czy nowy RR Evoque. Czy Cajun osiągnie taki sam sukces, jak jego starszy, większy brat?