Popularne gadżety samochodowe

Dla jednych są zabawkami, dla innych – ważnymi akcesoriami. Samochodowe gadżety to już nie tylko pomysłowe odświeżacze powietrza i inne ozdoby wnętrza. Nie brak wśród nich urządzeń, które ułatwiają życie tym kierowcom, którzy za kółkiem spędzają wiele godzin. Jakie nowinki techniczne są najchętniej wybierane przez automaniaków?

Systemy nawigacyjne

nawigacjaDla tych, którzy pracują jako kierowcy oraz tych, którzy muszą często podróżować cennym elementem wyposażenia samochodowego wnętrza jest system nawigacyjny. Popularny GPS wyposażony w aktualne mapy może znacznie ułatwić drogę do celu. Zalet takiego urządzenia jest wiele. Po wprowadzeniu punktu startowego i końcowego na ekranie wyświetla się proponowana trasa przejazdu oraz informacje na temat odległości i szacunkowego czasu trwania takiej podróży. GPS na bieżąco kontroluje lokalizację kierowcy, co umożliwia nie tylko lepszą orientację w terenie, ale i możliwość zmiany trasy wyznaczonej pierwotnie przez urządzenie.

Zestawy głośnomówiące

zestaw-glosnomowiacyTo kolejny gadżet, który służy nie tyle zabawie, co bezpieczeństwu. Dla zawodowców oraz tych, którzy muszą być zawsze „pod telefonem” jest to wręcz niezbędne rozwiązanie. Dzięki uchwytom i głośnomówiącym zestawom można spokojnie przeprowadzić ważną rozmowę w trakcie jazdy, nie ryzykując ani swego życia i zdrowia, ani otrzymania mandatu (wszak jazda z telefonem w ręce jest poważnym wykroczeniem).

Telewizor samochodowy

telewizor-samochodowyWbrew pozorom posiadanie takiego urządzenia w samochodzie może przynieść wiele korzyści. Jego obecność z pewnością docenią ci, którzy wybierają się w dłuższą podróż z dziećmi oraz zawodowi kierowcy, którzy w czasie postojów próbują walczyć z nudą. To również szansa na śledzenie wiadomości z kraju i ze świata przez tych, którzy muszą odbyć dłuższą podróż. Telewizor  taki powinien spełniać jednak kilka warunków. Ważne jest napięcie (najlepiej 12 V) oraz tuner umożliwiający odbiór telewizji cyfrowej. Przydatnym dodatkiem jest dookólna antena samochodowa, dzięki które można korzystać z zalet tego urządzenia praktycznie w każdym miejscu. Dobrym sposobem na walkę z nudą jest połączenie telewizorka z odtwarzaczem DVD, dzięki czemu w trasę można zabrać kolekcję swych ulubionych filmów.