Polska Syrena w nowej wersji

Dawniej, za granicą nazywano ją „najpiękniejszym autem zza żelaznej kurtyny” lub „polską corvettą”. Syrena SPORT – samochód, który do dziś zadziwia i powala swoim nowoczesnym, odważnym i śmiałym designem jak na lata 60-te.

To auto wyprzedzało swoją epokę i być może dlatego nigdy nie weszło do produkcji. Samochód owiany legendą, prezentujący najbardziej nowoczesny, elegancki i sportowy produkt z branży motoryzacyjnej powstały za żelazną kurtyną. Legenda Syreny Sport ma szansę na kontynuację w nowym wcieleniu. Klasyczna Syrena Sport była napędzana dwucylindrowym, chłodzonym powietrzem silnikiem o pojemności 700 cm3. Moc 35 KM. Po 50 latach, na światło dzienne wychodzi nowe wcielenie legendy polskiej motoryzacji.

nowa-syrena-2Z założenia auto ma nie odbiegać wyposażeniem i osiągami od sportowych aut coupe klasy premium. Auto swoim designem ma nawiązywać do poprzedniczki. Ciekawostką jest, że nadwozie jest wykonane ręcznie z lekkich i wytrzymałych tworzyw sztucznych. Wnętrze natomiast wykończone zostało najwyższej jakości materiałami. I najważniejsze, czyli silnik nowej Syreny Sport : V6 o pojemności 3,7 litra, w dwóch wersjach – wolnossącej o mocy 330 KM oraz turbodoładowanej o mocy 450 KM, co przy masie poniżej 1300 kg pozwoli na rozpędzenie auta w około 4,5 sekundy do 100 km/h oraz rozwinięcie maksymalnej prędkości oscylującej w granicach nawet 290 km/h.

Projekt realizują:

  • Rafał Czubaj – student wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. projektant, konstruktor, pracował przy projekcie New Warsaw;
  • Pavlo Burkatskyy – projektant samochodowy, designer, zaprojektował wygląd karoserii i wnętrza pierwszego polskiego supersamochodu ARRINERA HUSSARYA oraz torowego samochodu wyścigowego STEALTH B7;
  • Maciej Marcinkowski, grafik komputerowy.

Czy Syrena Sport zostanie tylko projektem, czy może ruszy jej produkcja? Autopolki jak zawsze trzymają kciuki za powodzenie projektu.

nowa-syrena-3

nowa-syrena-4

nowa-syrena-5

nowa-syrena-6

nowa-syrena-7

nowa-syrena-8

Źródło: www.nowasyrena.com