Policja w Dubaju znowu zaskakuje

Flota samochodów wykorzystywanych przez policję w Dubaju powiększyła się o model Brabus B63S – 700 Widestar, który po udanym debiucie na targach TUNE IT! SAFE! w Niemczech zostanie pokazany podczas salonu Dubai International Motor Show, odbywającego się w dniach od 5 do 9 listopada w Dubai World Trade Center.

policja-w-dubaju-2Mercedes-Benz G 63 AMG zmodyfikowany przez firmę Brabus został wyposażony w 5,5-litrowy silnik V8 biturbo o mocy 700 KM i maksymalnym momencie obrotowym 960 Nm osiąganym w przedziale od 2000 do 4500 obr./min. Ze względu na ogromne opory aerodynamiczne auto nie imponuje prędkością maksymalną, która wynosi „tylko” 240 km/h, natomiast pod względem przyspieszenia od 0 do 100 km/h policyjny Brabus może spokojnie konkurować z najlepszymi osobowymi samochodami sportowymi – sprint do „setki” zajmuje bowiem zaledwie 4,9 sekundy.

Oprócz wzmocnionej jednostki napędowej terenowy Mercedes otrzymał policyjne barwy (biały lakier nadwozia z zielonymi akcentami dekoracyjnymi), dodatkowe oświetlenie i sygnały świetlne, a także ogromne, 23-calowe obręcze kół „Platinum Edition”. Sprawne prowadzenie w dynamicznych sytuacjach drogowych zapewnia system zawieszenia BRABUS Dynamic Ride Control.

Firma zadbała również o komfort pracy policjantów, którzy docenią wygodne siedzenia pokryte skórzaną tapicerką najwyższej jakości, zaawansowany system audio czy ekskluzywne wstawki dekoracyjne w desce rozdzielczej. Obecnie w gamie samochodów policyjnych pełniących służbę w Dubaju znajdują się m.in.: Chevrolet Camaro SS, Lamborghini Aventador, Ferrari FF, Bugatti Veyron i… Renault Twizy.

policja-w-dubaju-3

policja-w-dubaju-4

policja-w-dubaju-5

policja-w-dubaju-6

Źródło: Brabus