Nowe Porsche: Panamera Turbo S i Turbo S Executive

Porsche uzupełniło gamę modelu Panamera, wprowadzając odświeżoną wersję Turbo S i Turbo S Executive.

Pod maską Panamery Turbo S pracuje znany silnik V8 twin-turbo o pojemności 4,8 litra i mocy zwiększonej o 20 KM (do 570 KM) w porównaniu do modelu Turbo S oferowanego do tej pory. Maksymalny moment obrotowy 750 Nm jest uzyskiwany w zakresie od 2250 do 5000 obr./min., przy czym istnieje możliwość chwilowego zwiększenia tej wartości do 800 Nm. Wyższa wydajność jednostki to zasługa nowych turbosprężarek o usprawnionym przepływie powietrza. Topowa Panamera potrzebuje 3,8 sekundy na przyspieszenie od 0 do 100 km/h i potrafi się rozpędzić do 310 km/h. Nadwozie odmiany Turbo S drugiej generacji wyróżnia się nieznacznie zmienionymi reflektorami z diodami LED do jazdy dziennej, nowym przednim zderzakiem z większymi wlotami powietrza oraz odświeżonym tylnym pasem ze zmienionymi lampami i większą szybą. Charakterystycznym elementem są też 20-calowe obręcze aluminiowe z oponami 285/40 z przodu i 295/35 z tyłu.

Nowością w gamie luksusowej Panamery jest wersja Executive z przedłużonym o 150 mm rozstawie osi. Samochód jest dedykowany osobom, które czerpią większą przyjemność z podróżowania na tylnej kanapie, chociaż w przypadku sportowego Porsche trzeba wykazać się ogromną siłą woli, aby dobrowolnie zrezygnować z zajęcia miejsca za kierownicą.

Porsche Panamera Turbo S kosztuje w Niemczech 180 024 euro, natomiast odmiana Executive to wydatek przynajmniej 197 041 euro. Pierwsze dostawy zaplanowano na styczeń 2014 roku.

Porsche-panamera-1

Porsche-panamera-2

Porsche-panamera-4

Porsche-panamera-5

Źródło: Porsche