Urząd Statystyczny w Warszawie przygotował raport podsumowujący pierwszy kwartał 2013 pod względem m.in. liczy wypadków drogowych.
Według raportu „Bezpieczeństwo Publiczne w 2013 roku” przygotowanego przez Urząd Statystyczny w Warszawie, w pierwszym kwartale 2013 roku w stolicy doszło do 248 wypadków drogowych, w których ucierpiało aż 301 ofiar. Stanowi to 30,8% wszystkich wypadków odnotowanych w województwie mazowieckim. W stosunku do pierwszego kwartału 2012, liczba wypadków w Warszawie wzrosła o 39,3%, a liczba ofiar aż o 47,5%, przy czym statystyki dla całego województwa spadły odpowiednio o 12,6% i 12,3%.
Najbardziej niebezpieczne okazały się dzielnice: Mokotów, Wola, Śródmieście i Praga Południe. Najbezpieczniejszy jest Wilanów, Wesoła i Ursus.
Wypadki drogowe w pierwszym kwartale 2013 roku według dzielnic
Grafika: Urząd Statystyczny w Warszawie