Pierwszy samochód w rodzinie?

0

Citroen wprowadza do sprzedaży nowy model, który pojawi się wraz z końcem tego roku. Francuski producent chwali się przede wszystkim pojemnością nowego C-Elysee.

citroen-c-elysee1

Trójbryłowa sylwetka małego Citroena ma 4,43 m długości, 1,71 m szerokości i 1,47 m wysokości. Najdłuższy w swojej klasie rozstaw osi wynoszący 2,65 m ma zapewnić wyjątkowo przestronne wnętrze. Zwłaszcza z tyłu ma być bardzo dużo miejsca, zwłaszcza na nogi dla pasażerów. Dodajmy do tego niemałą pojemność bagażnika 506l, a zrobi nam się z tego solidny, rodzinny samochód.

Citroen C-Elysee oferuje gamę 7 kolorów karoserii, podkreślonych różnymi chromowanymi akcentami w zależności od wersji. Na pokładzie nowego modelu mogą znaleźć się nowoczesne i intuicyjne elementy wyposażenia poprawiające komfort, takie jak klimatyzacja z cyfrowym wyświetlaczem, czujnik parkowania tyłem, regulator i ogranicznik prędkości czy też radio MP3 z zestawem głośnomówiącym Bluetooth.

Do napędu C-Elysee posłuży jeden z trzech silników: 1.0 VTi 72 KM, 1.6 VTi 115 KM oraz 1.6 HDi 92 KM. Pierwszy z nich oferowany będzie z manualną lub półautomatyczną skrzynią biegów, drugi z manualną lub automatyczną skrzynią, zaś trzeci tylko z manualem.

citroen-c-elysee2

citroen-c-elysee3