Dacia dla rodziny

dokker1

Po modelu Lodgy, zaprezentowanym na początku tego roku, gama Dacii wzbogaca się o kolejny samochód dedykowany rodzinie – Dokker.

dokker1

Dokker jest długi na 4,36 m, szeroki na 1,75 m (bez lusterek) i wysoki na 1,81 m (bez relingów). Podobieństwo do innych modeli Dacii jest widoczne w charakterystycznej stylistyce osłony chłodnicy i szerokich świateł. Do tego proste bryły, pełne kształty i stonowana linia. Wrażenie solidności wzmaga wysoko zarysowana linia boków i duże klamki drzwi.

Dużo w środku

We wnętrzu dominują zaokrąglone powierzchnie. W zależności od poziomu wykończenia dwukolorowe pokrycie deski rozdzielczej pojawia się również na płatach drzwi. Nowa stylistyka zegarów, taka jak w Dacii Lodgy, i wbudowany system multimedialny Media Nav dodają nowoczesności wystrojowi wnętrza. W wyższych wersjach wyposażenia centralna konsola zyskuje metaliczne szare wykończenie. Pojawiają się również chromowane wstawki na klamkach przednich drzwi, obramowaniach zegarów i przyciskach ogrzewania, jak również na gałce dźwigni zmiany biegów.

Dokker może być wyposażony w multimedialny system Media Nav składający się z dużego, 7-calowego ekranu dotykowego, nawigacji, radia, zestawu głośnomówiącego Bluetooth oraz dodatkowych gniazd umożliwiających podłączenie urządzeń zewnętrznych. Wśród opcji znajdziemy również ograniczniki prędkości i radar cofania.

Wszystko pomieści

dokker2

Rodzinna Dacia może wygodnie przewieźć 5 osób, zapewniając jednocześnie dużo miejsca na bagaże. Dzięki pojemności 800 litrów i długości części ładunkowej wynoszącej 1,16 m, Dacia Dokker może poszczycić się największym bagażnikiem w tym segmencie. W standardzie auto jest wyposażone w boczne przeszklone drzwi. Drugie drzwi boczne są dostępne w opcji lub w standardzie w wyższych wersjach wyposażenia.

Prosta do złożenia tylna kanapa dzielona w układzie 2/3 – 1/3 zapewnia duży wybór konfiguracji. Poszczególne części oparcia tylnej kanapy można złożyć na siedzenie za pomocą dźwigni znajdującej się w górnej części oparcia. Można również złożyć kanapę „w portfel” opierając ją o oparcie przednich siedzeń, co pozwala uzyskać płaską podłogę o długości 1,57 m oraz pojemność użyteczną wynoszącą 3 m3.

Przemyślane schowki

Aby ułatwić korzystanie z samochodu na co dzień, został on wyposażony w liczne funkcjonalne i ergonomiczne schowki. Wspomnijmy tylko o dużym, otwartym schowek w desce rozdzielczej na laptopa lub dokumenty w formacie A4, zamykany schowek w desce rozdzielczej oraz łatwo dostępny schowek nad przednią szybą. Do tego po lewej stronie kierowcy w zasięgu ręki znajduje się mały zamykany schowek, a w przednich drzwiach jest miejsce na butelkę o pojemności 1,5 litra. Pasażerowie mają również do dyspozycji dwa uchwyty na kubki oraz kieszeń w konsoli centralnej.

Dacia oferuje także wiele ciekawych akcesoriów, jak centralny podłokietnik, system DVD, organizer montowany na oparciu przedniego siedzenia, foteliki dla dzieci, przenośna lodówka czy box dachowy.

Samochód dostępny będzie w salonach Dacii od 15 września.