Pierwszy elektryczny model Skody

o1

Skoda od wielu lat aktywnie działa na polu ‘zielonej’ motoryzacji. Octavia Green E Line jest pierwszym całkowicie elektrycznym modelem tej marki.

o3

Octavia Green E Line pokazuje nasze technologiczne kompetencje w zakresie elektrycznej mobilności – powiedział Szef Skody, prof. dr h.c. Winfried Vahland. – To krok milowy w naszej wszechstronnej strategii dotyczącej zrównoważonego rozwoju. Nie poprzestaniemy na tym, co osiągnęliśmy do tej pory. Krok po kroku będziemy pracować nad rozwiązaniami zapewniającymi mobilność z zerowym poziomem emisji. Elektryczny napęd staje się w tym kontekście kluczowy. Flota testowa składająca się z dziesięciu samochodów pojawiła się na czeskich drogach już pod koniec 2011 roku. Celem testów jest uzyskanie praktycznej wiedzy związanej z napędem elektrycznym.

Coraz ważniejszy napęd elektryczny

Dr Eckhard Scholz, członek zarządu odpowiedzialny za badania i rozwój powiedział dodał: – Skoda i cała Grupa Volkswagen mają długoterminowy cel, którym jest mobilność oparta na odnawialnych źródłach energii. Nie ma wątpliwości, że napęd elektryczny staje się coraz ważniejszy, głównie ze względu na emisję spalin. Współpracując z partnerami z całej Grupy, osiągnęliśmy w tym zakresie ogromny postęp.

Nie traci dynamiki

Octavia Green E Line oparta jest oczywiście na konstrukcji Octavii Combi. Jej modułowe podwozie umożliwia umieszczenie baterii, sterowników elektrycznych i silnika elektrycznego. Samochód może się pochwalić mocą 115 KM i maksymalnym momentem obrotowym wynoszący 270 Nm. Parametry te sprawiają, że elektryczna Octavia będzie też całkiem dynamiczna. Od 0 do 100 km/h rozpędza się w 12 sekund a jej maksymalna prędkość to 135 km/h.

o4