Chevrolet Camaro ZL1 – pogromca Nurburgringu

chevrolet-camarao-zl1-4

Kolejna porcja zdjęć modelu Camaro ZL1 Coupe, który już niedługo pojawi się w sprzedaży.

chevrolet-camarao-zl1-9

Camaro ZL1 powstało na bazie wersji Camaro SS poprzez modyfikację ponad 30 procent konstrukcji. Pod maską znajdziemy doładowany silnik „LSA” o pojemności 6,2 litra, mocy 580 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym 754 Nm. Czyni to z niego najmocniejsze seryjne Camaro w historii. Moc jest przenoszona na tylne koła za pośrednictwem sześciobiegowej przekładni manualnej lub automatycznej.

Rodem z rajdów

Doskonałe osiągi modelu ZL1 to także zasługa wyjątkowych technologii, zastosowanych w konstrukcji samochodu, takich jak układ zawieszenia z systemem magnetycznej kontroli toru jazdy (Magnetic Ride) trzeciej generacji oraz system Performance Traction Management.

Dodatkowe elementy rodem z toru wyścigowego, wchodzące w skład wyposażenia standardowego modelu Camaro LZ1, to układy chłodzenia silnika, przekładni i tylnego mechanizmu różnicowego, kanały chłodzące hamulce Brembo oraz układ paliwowy o wysokich osiągach, który dostarcza paliwo do silnika w każdych, nawet najbardziej wymagających warunkach podczas jazdy wyczynowej.

40 sekund szybciej

W zeszłym roku seryjne Camaro ZL1 2012 pokonało pełne okrążenie toru Nurburgring w czasie 7:41.27. To o blisko 40 sekund szybciej, niż Camaro SS testowane na legendarnym torze w Niemczech w 2009 roku. Północna pętla Nordschleife mierzy 20,8 km długości, składa się z około 154 zakrętów i jest uważana za najbardziej wymagającą trasę na świecie.

Źródło: Mototarget.pl

chevrolet-camarao-zl1-2

chevrolet-camarao-zl1-3

chevrolet-camarao-zl1-4

chevrolet-camarao-zl1-5

chevrolet-camarao-zl1-6

chevrolet-camarao-zl1-7