Pierwsze zdjęcia Hyundai’a i10 nowej generacji

Hyundai zaprezentował pierwsze zdjęcia modelu Hyundai i10 nowej generacji, który zadebiutuje na rynku pięć lat po swoim poprzedniku.

Nowy Hyundai i10 może być wyposażony w elementy zapewniające większy komfort jazdy, jak na przykład podgrzewaną skórzaną kierownicę, automatyczną klimatyzację oraz tempomat z ogranicznikiem prędkości, a także podnoszące poziom bezpieczeństwa, jak przednie poduszki kurtynowe czy system ESP (standard).

Hyundai-i10-nowej-generacji-2Dłuższy (+80 mm), szerszy (+65 mm) i niższy (-50 mm) w porównaniu z poprzednikiem, i10 ma oferować największą w swojej klasie przestrzeń na nogi pasażerów (w sumie 1890 mm) oraz bagażnik o pojemności 252 litrów.

Hyundai i10 został zbudowany na całkowicie nowej płycie podłogowej. Większy o 5 mm rozstaw osi oraz inaczej umieszczone tylne amortyzatory zapewniają lepszą kontrolę nad pojazdem. Zmiany te przyczyniły się także do poprawienia właściwości jezdnych i obniżenia poziomu hałasu.

Podobnie, jak w przypadku 95% innych samochodów sprzedawanych przez Hyundaia w Europie, nowy i10 został zaprojektowany w Centrum Technologicznym Hyundai Motor Europe w niemieckim Rüsselsheim. Będzie to także pierwszy samochód Hyundaia klasy A, produkowany na Starym Kontynencie.

Hyundai-i10-nowej-generacji-3

Produkcja Nowego i10 rozpocznie się w fabryce w Izmit, w Turcji we wrześniu bieżącego roku. Samochód zostanie oficjalnie zaprezentowany we wrześniu 2013 r. podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Źródło: Hyundai