Opel Adam inspiruje

0

Najmłodszy i najmniejszy członek rodziny Opla – Adam – zainspirował kilku awangardowych artystów do stworzenia oryginalnych projektów bazujących na nowym modelu.

Julien Simshäuser, „Totally Enormous Extinct Dinosaurs” i „Invernomuto”. Ci młodzi i obiecujący twórcy z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch reprezentują również rynki, na których Adam powinien cieszyć się największym zainteresowaniem.

Opel, opracowując model, postawił nie tylko na tradycyjną niemiecką myśl techniczną, ale także na kreatywność, aby umożliwić personalizację samochodu w możliwie największym zakresie. Ta kreatywność i indywidualizm znalazły odzwierciedlenie w pracach artystów.

Opel Adam2

Współpraca z artystami rozpoczęła się od tego, że pozwolono im zajrzeć za kulisy prac nad małym Oplem na długo przed opublikowaniem pierwszych zdjęć modelu. Z tej inspiracji powstały trzy zdecydowanie różniące się pod względem „nastroju” projekty — JAM, GLAM i SLAM — które można zindywidualizować w stopniu niespotykanym w innych pojazdach na rynku.

Dla Juliena Simshäusera inspiracją było przestronne wnętrze Adama. Artysta z Heidelbergu zaprojektował cyfrowy świat, coś w rodzaju interaktywnej krainy czarów z falującymi liniami i abstrakcyjnymi kształtami. Orlando Higginbottom, używający pseudonimu „Totally Enormous Extinct Dinosaurs”, słynie z kolei z kolorowych nakryć głowy i kostiumów T-Reksa. Ten producent muzyczny i DJ skupił się na odcieniach i możliwościach personalizacji. Artystyczny duet „Invernomuto”, czyli Simone Bertuzzi (28) i Simone Trabucchi (27), czerpał zaś inspirację z męskiej i muskularnej stylistyki Adama.

Efekty współpracy z artystami prezentowane będą na mikrostronie „ADAM&YOU” (http://www.opel.de/microsite/adam/#/intro) zawierającej filmy, relacje zza kulis projektu oraz zdjęcia.

Opel Adam3