Pierwsza taka instrukcja

Nissan zaprezentował pierwszą na świecie instrukcję obsługi w formie video – stworzoną przez użytkowników dla użytkowników. Czy elektryczny Nissan Leaf stanie się dzięki temu mniej tajemniczy?

Instrukcja została przygotowana po to, by nowi właściciele modelu LEAF mogli w 100% wykorzystać potencjał technologii swojego samochodu elektrycznego. Filmy oraz samouczki przedstawiają czterech właścicieli i entuzjastów Nissana LEAF z Wielkiej Brytanii demonstrujących technologie i osiągi samochodu elektrycznego. Są one dostępne pod adresem http://www.the-big-turn-on.com/ oraz na YouTubie.

Filmy zaprezentowane zostały 70. dnia trwającej 100 dni kampanii Nissana The Big Turn On, mającej na celu przekonanie ludzi do samochodów z napędem elektrycznym. Celem kampanii jest pokazanie korzyści z jazdy samochodem elektrycznym i jednoczesne obalenie niektórych mitów i stereotypów. W ramach kampanii zostało wyprodukowanych szereg filmów, których celem jest uzyskanie 1 miliona „włączeń elektryczności” lub zobowiązań do jazdy z napędem elektrycznym w ciągu 100 dni. Aktualnie jest ich 900.000, a do końca kampanii pozostało jeszcze 30 dni.

Poradnik porusza często podnoszone kwestie dotyczące posiadania Nissana LEAF, w tym jego zasięgu. W pełni naładowany Nissan LEAF może przejechać 175 km, czyli więcej niż pokonuje dziennie 90% europejskich kierowców.