Pięć gwiazdek Euro NCAP dla nowej Mazdy3

Nowa Mazda3 otrzymała od Euro NCAP pięć gwiazdek, czyli najwyższą ocenę w kategorii bezpieczeństwa, dołączając tym samym do grona najbezpieczniejszych europejskich kompaktów.

Najnowsza wersja modelu Mazdy otrzymała doskonałe noty we wszystkich czterech kategoriach, uzyskując odpowiednio 93% i 86% w kategorii ochrony dorosłych pasażerów i ochrony dzieci oraz 65% i 81% w kategorii ochrony pieszych i systemów wspomagania bezpieczeństwa.

Nowy model, dostępny jako hatchback lub sedan, to już piąta Mazda, która dołączyła do grona pojazdów wyróżnionych pięcioma gwiazdkami od 2009 roku, kiedy to agencja Euro NCAP wprowadziła nowy rygorystyczny system oceny. Nowa Mazda poszła więc w ślady poprzedniej wersji Mazdy3, wcześniejszej i obecnej Mazdy6 oraz Mazdy CX-5.

Nowa Mazda3 została wyposażona w lekkie nadwozie SKYACTIV, amortyzujące uderzenia, oraz podwozie SKYACTIV. Około 60% nadwozia wykonano ze stali o dużej i bardzo dużej wytrzymałości na rozciąganie. Kolejny ważny element nowej Mazdy3 to lepsze przyspieszenie oraz udoskonalony układ hamulcowy i kierowniczy. Takie rozwiązania, ułatwiające bezpieczne prowadzenie pojazdu, dodatkowo obniżają ryzyko wypadku, bez uszczerbku dla przyjemności z jazdy. Całkowicie przeprojektowano również wnętrze. Zmiany wprowadzono z myślą o ułatwieniu kierowcy optymalnego wykorzystania wszystkich informacji przekazywanych przez samochód.

Mazda3-2013-4

Źródło: Mazda