Peugeot 508: nadchodzą zmiany

1

Peugeot zaprezentował odmienioną wersję swojego flagowego modelu z segmentu D. Model zyskał m.in. nową stylistykę osłony chłodnicy, która stanie się wyróżnikiem wszystkich przyszłych modeli francuskiego producenta.

Nowa atrapa chłodnicy stanowi istotny element stylistyczny modelu 508. Poprowadzony bardziej pionowo nowy grill, z centralnie umieszczonym logotypem Lwa stanowi ukłon w stronę słynnych poprzedników z serii „5”. Na styl przedniej partii duży wpływ ma również wygląd lamp. Światła do jazdy dziennej, mijania, drogowe, kierunkowskazy oraz lampy przeciwmgłowe wykonano w 100% w technologii LED. We wszystkich wersjach zmieniono również pokrywę silnika, a w odmianie sedan dodatkowo zmodyfikowano stylistykę tylnej części karoserii.

Wewnątrz na desce rozdzielczej znalazło się miejsce dla 7-calowego ekranu dotykowego, który umożliwia intuicyjną obsługę większości systemów pokładowych. Dzięki temu panel środkowy nie jest nadmiernie przeładowany przyciskami, a w konsoli środkowej udało się wygospodarować przestrzeń na nowy, zamykany schowek.

2

Kierowca widzi przed sobą nowoczesny, funkcjonalny panel instrumentów i ma do dyspozycji wysuwany, kolorowy wyświetlacz HUD, na którym pojawiają się najistotniejsze informacje dotyczące jazdy i nawigacji.

Nowy Peugeot 508 został wyposażony w liczne elementy poprawiające komfort i bezpieczeństwo jazdy, takie jak system bezkluczykowego dostępu i uruchamiania pojazdu, automatyczny, elektryczny hamulec postojowy, reflektory przednie z systemem automatycznego poziomowania, czterostrefowa klimatyzacja automatyczna czy zestaw audio JBL. Do listy wyposażenia można teraz dopisać dwa nowe systemy: monitor martwego pola oraz kamerę cofania, z której obraz wyświetlany jest w kolorze na ekranie dotykowym. Ponadto nowy Peugeot 508 może się pochwalić rozbudowanym systemem komunikacji opartym na technologii łączności sieci komórkowej, który oferuje nową generację usług komunikacyjnych Peugeot Connect Apps.

Wraz z nową wersją modelu 508 na rynku zadebiutuje nowy silnik benzynowy 1.6 THP 165 KM S&S, który spełnia wymogi normy Euro 6. Jednostka ta może współpracować z sześciostopniową przekładnią manualną lub nową sześciostopniową skrzynią automatyczną EAT6. 165-konny silnik zastępuje motor 1.6 THP (156 KM, Euro 5) i umożliwia ograniczenie poziomu emisji CO2 nawet do 129 g/km (6-stopniowa przekładnia manualna), podczas gdy najlepszy wynik notowany przez silnik poprzedniej generacji wynosił 144 g/km.

Wśród silników wysokoprężnych królować będą jednostki z rodziny BlueHDi, czyli motor 2.0 BlueHDi (150 KM, 6-stopnowa przekładnia manualna), który w wersji sedan i kombi emituje 105 g CO2 na kilometr oraz nowa jednostka 2.0 BlueHDi (180 KM, przekładnia automatyczna EAT6), która w wersji sedan emituje 111 g CO2 na kilometr. Wersja RXH oraz wersje sedan mogą być również wyposażone w technologię napędową Hybrid4.

Nowy Peugeot 508 przeznaczony na rynek europejski produkowany jest w Rennes, a na rynek chiński w Wuhan. Na Starym Kontynencie pierwsze dostawy zaplanowano na 10 września 2014 roku, a w Chinach nowy Peugeot 508 zadebiutuje w styczniu 2015 roku.

Źródło: Peugeot