Mercedes CLA – tuż przed salonem w Detroit

Mercedes pochwalił się nowym modelem CLA tuż przed styczniowym salonem w Detroit.

Poprzednio koncern ze Stutgardu zaprezentował studyjny Concept Style Coupe na kwietniowych targach w Pekinie, gdzie do prezentowanego modelu od razu przylgnął przydomek „baby CLS”.

Nowy CLA będzie pozycjonowany niżej niż klasa C, chociaż w praktyce będzie od niej dłuższy i szerszy.

Mercedes CLA zbudowany jest na płycie podłogowej A-klasy, z którą dzielić będzie dużą część podzespołów i dostępnych silników. Dostępny będzie w wersji z napędem na przednią lub obie osie. Skrzynia biegów natomiast, będzie oferowana w dwóch rodzajach: sześciostopniowa skrzynia ręczna lub siedmiobiegowy automat.
We wrześniu 2013 swój prototyp zaprezentują specjaliści z AMG. Ekstremalna odmiana modelu będzie miała 335 KM. Na początek jednak klienci będą musieli zadowolić się trzema odmianami benzynowymi. Wszystkie wyposażone będą w system wtrysku bezpośredniego oraz turbodoładowanie. Moc silników benzynowych będzie się wahać od 122 KM do 211 KM.

Dostępna będzie również opcja z silnikami diesla. Znajdzie się tutaj cos dla oszczędnych z mocą 109 KM, ale również coś dla lubiących bardziej dynamiczna jazdę gdzie wystąpi CLA z silnikiem o mocy 170 KM.

Źródło: Mercedes