Oryginalny trójkołowiec Peugeota

Dziś w ofercie jednośladów Peugeota znajdują się motocykle o pojemności od 50 do 500 cm3 – łącznie – 14 pozycji. W Paryżu francuski producent zaprezentuje kolejny, bardzo ciekawy pojazd. To trójkołowy koncept o nazwie Onyx Concept Scooter. Pojazd ten inspirowany jest czterokołowym, 680-konnym konceptem Onyx Hybrid.

Onyx Concept Scooter jest pojazdem niezwykle agresywnie stylizowanym. Ma trzy koła – dwa z przodu i jedno z tyłu. Cechą charakterystyczną i wyróżniającą go jest funkcją, która pozwala szybko zmienić wygląd, ale i styl jazdy pojazdu, dzięki dwóm trybom jazdy: Sport Mode i Urban Mode. W pierwszym z nich Onyx Scooter wygląda jak ścigacz, oferuje także podobne wrażenia z jazdy. Usunięcie centralnego modułu ClipBox skutkować będzie z kolei przekształceniem pojazdu w miejski skuter (Urban Mode), z niemal pionową pozycją jazdy.

Za napęd odpowiada jednostka o pojemności 0,4 l. Silnik ten wspomaga elektryczna jednostka napędzająca tylne koło, co łącznie generuje 60 KM. Prędkość maksymalna wynosi aż 150 km/h.

peugeot-onyx2

peugeot-onyx3