Audi A3 Sportback z bliska

audi-a3

Audi chwali się, że dzięki zastosowaniu ultralekkiej konstrukcji udało się znacznie zredukować ciężar kompakta. W porównaniu do poprzedniego modelu, ciężar własny nowego Audi A3 Sportback zredukowano o prawie 90 kg i w przypadku wersji z silnikiem 1.4 TFSI wynosi on jedynie 1205 kg.

Nowy pojazd niemieckiej marki został wydłużony. Nieznacznie urósł względem poprzednika i jego długość wynosi teraz 4.310 mm, szerokość 1.780 mm, a wysokość 1.425 mm. Znacznie zwiększył się natomiast rozstaw osi – aż o 58 mm, do 2636 mm. W porównaniu z wersją trzydrzwiową, dodatkowa para drzwi spowodowała większy o 35 mm rozstaw kół.

Z przodu dominuje oczywiście osłona chłodnicy Singleframe, z ukośnie przyciętymi górnymi narożnikami. Na życzenie można w tej części nadwozia zamontować reflektory ksenonowe wykonane w technologii Xenon plus wraz z diodowymi światłami do jazdy dziennej (nieco później w ofercie dostępne będą również reflektory diodowe). W oczy rzucają się ponadto duże wloty powietrza z przodu samochodu i, rzecz jasna, trzecie okno boczne. Z tyłu zaś, w zależności od wersji silnikowej, z lewej strony pojazdu widoczne są jedna lub dwie rury wydechowe.

W ofercie znajdzie się aż 13 kolorów lakierów – trzy kolory standardowe, osiem lakierów metalicznych i dwa lakiery z efektem perłowym. Dostępne będą również specjalne pakiety, m.in. pakiet S line i pakiet S line Exterieurl, a także pakiet „wysoki połysk” z małymi, eleganckimi akcentami w bocznych oknach. W środku oryginalnie wyglądają cztery duże, okrągłe wloty powietrza.

Dzięki zwiększonemu o 58 mm rozstawowi osi, siedzący z tyłu pasażerowie Audi A3 Sportback mają wystarczająco dużo miejsca. W porównaniu z modelem poprzedniej generacji A3 Sportback oferuje także o kilka milimetrów więcej miejsca dla głowy i nóg. Pojemność bagażnika wynosi 380 l, ale po złożeniu oparć wzrasta do 1220 l.

Szerokość między nadkolami to 100 cm. Podłoga w tej części jest płaska i można ją umieścić na dwóch wysokościach. Oparcie kanapy tylnej można złożyć całkowicie lub w stosunku 60 do 40.

audi-a31

audi-a34

audi-a33