Opel Monza Concept – wizja przyszłości marki

Monza to według marki  przełomowy samochód koncepcyjny. Światowa premiera będzie miała miejsce podczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie, 12–22 września, ale Opel już dziś ujawnia pierwsze szczegóły.

Monza Concept jest zapowiedzią tego, czego w przyszłości mogą spodziewać się klienci niemieckiej marki. Auto ma oferować nowe rozwiązania w kwestii łączności, o wiele bardziej zaawansowane w porównaniu do systemów audio-informacyjnych spotykanych we współczesnych pojazdach.

Również stylistycznie szykuje się rewolucja. Koncepcyjnie nadwozie porównywane jest do gibkości i sprężystości sportowca. Z przodu wyraźnie zarysowana maska przechodząca w nisko opadający zderzak oraz ciekawy kształt reflektorów. Z ogólną estetyką harmonizują typowe dla Opla detale: przetłoczenie na masce — teraz bardziej trójwymiarowe i lepiej widoczne — oraz chromowana listwa z logo marki na osłonie chłodnicy, wygięta w łuk i zakończona zgrubieniami w kształcie skrzydeł. Kolejny element podkreślający sportowy wizerunek to zagłębienia pod reflektorami. Podporządkowana efektywności sylwetka Monzy Concept prezentuje się lekko i sportowo, zapowiadając znakomite wrażenia oraz ogromną przyjemność z jazdy.

Poprzednia Monza była pierwszym samochodem na rynku wyposażonym w cyfrowy zestaw wskaźników. W Monzy Concept również zastosowano to rozwiązanie. Futurystyczne funkcje systemu multimedialnego oraz możliwości w zakresie łączności są zapowiedzią tego, jak kolejne generacje modeli Opla będą zaspokajały potrzeby kierowców, którzy coraz intensywniej korzystają z sieci społecznościowych, umożliwiających stały kontakt z innymi. W przyszłości bowiem indywidualna mobilność nie będzie oznaczała tylko czerpania przyjemności z jazdy.

Źródło: Opel