Odświeżony RCZ i RCZ-R

Peugeot intensywnie przygotowywał się do swoich paryskich premier. Jedną z nich jest odświeżony coupe RCZ, a także 260-konny RCZ R.

peugeot-rcz2

Jedną z wielu atrakcji na stoisku francuskiej marki będzie nowy model Peugeot RCZ. Zmiany przyszły nieco ponad dwa lata od kiedy coupe jest w Europie w sprzedaży. Nowością będzie też 260-konny RCZ R.

Jeśli chodzi o zwykłego RCZ, model ten pojawi się w nowej wersji. Pojawi się mocno zmodyfikowany przedni zderzak ze zintegrowanymi światłami do jazdy dziennej (oczywiście w technologii LED), nowa atrapa chłodnicy i nowe reflektory. Trzeba przyznać, że wprowadzone zmiany zdecydowanie wyszły na dobre sportowemu francuzowi.

peugeot-rcz3

Jeśli chodzi o gamę silnikową, dostępne będą te same jednostki. Klienci będą mogli zatem wybierać albo spośród dwóch wersji silnika 1,6 (156 KM i 200 KM) albo 2-litrowego turbodiesela o mocy 163 KM.

Peugeot RCZ R to z kolei koncept, którego produkcyjna wersja pojawi się najprawdopodobniej pod koniec przyszłego roku. Pod maską tego auta znalazł się topowy silnik, który dodatkowo podkręcono do 260 KM. Jako, że napęd nadal przekazywany ma być na przednią oś, inżynierowie zdecydowali się na kilka poprawek w zawieszeniu. RCZ R będzie oczywiście także wyróżniał się kilkoma detalami z zewnątrz.

peugeotrcz4

peugeotrcz5

peugeotrcz6

peugeotrcz7

peugeotrczr1

peugeotrczr2

peugeotrczr3

peugeotrczr4