Odświeżony Genesis – luksus przygotowany dla europejskich klientów

Hyundai zaprezentował nowy model Genesis podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych 2014 w Ameryce Południowej (NAIAS). Jeszcze w tym roku, luksusowy sedan segmentu Premium zostanie wprowadzony do limitowanej sprzedaży na wybranych rynkach europejskich.

Jego poprzednik odnosił sukcesy w Stanach Zjednoczonych i Korei. Teraz Hyundai planuje zaprezentować swoje możliwości technologiczne i wzmocnić świadomość marki na Starym Kontynencie. Nowy Genesis będzie oferowany w jednej, bogatej specyfikacji przygotowanej z myślą o upodobaniach europejskich nabywców.

Stylistyka nowego Genesisa określana jest jako Fluidic Sculpture (Opływowa Rzeźba). Smukłe linie dodatkowo podkreślające duży rozstaw osi samochodu oraz krótki, przedni i tylni zwis nadwozia, elegancki kształt wlotu powietrza, troska o detale i wysoką jakości.

genesis-2

Zastosowany w samochodzie system napędu na wszystkie koła HTRAC po raz pierwszy pojawia się w samochodzie stworzonym przez Hyundaia. System ma za zadanie maksymalizować wydajność i dbać o równomierne rozłożenie mas w samochodzie.

W pakiecie przygotowanym dla nabywców znajduje się  m.in. system Blind Spot Detection (wykrycie tzw., martwego pola) ze zintegrowanym wyświetlaniem obrazu umieszczonego na szybie bezpośrednio na linii wzroku, system utrzymywania toru jazdy, automatyczny system hamowania awaryjnego czy sterowany radarem, zaawansowany tempomat. W wyposażeniu jest także elektryczne otwieranie i zamykanie bagażnika oraz pierwszy na świecie czujnik stężenia poziomu CO2 w kabinie .

Źródło: Hyundai