Odświeżona Ibiza

s1

Trzy lata po premierze czwartej generacji Ibizy Seat wprowadza do swojego modelu drobne zmiany.

s2

Zmiany obejmą wszystkie modele z rodziny – trzy- i pięciodrzwiowe hatchbacki oraz model kombi, nazywany przez Seata ST. Przede wszystkim samochody zyskają nową twarz, nawiązującą nieco do najnowszych konceptów hiszpańskiej marki. Delikatnie zmodernizowano przedni zderzak i przedni pas, ale całość raczej nie rzuca na kolana. W odświeżonych reflektorach pojawiły się diody LED do jazdy dziennej.

Tajemnicze wnętrze

Seat nie upublicznił jeszcze zdjęć z wnętrza odświeżonej Ibizy, twierdzi natomiast, że pojawi się nowy kształt kierownicy, nowe materiały, które posłużą do lepszego wykończenia, a także nowy panel obsługi klimatyzacji Climatronic. Nowością będzie także zintegrowana nawigacja GPS (Portable Media System).

Jeśli chodzi zaś o gamę jednostek napędowych, w odświeżonej Ibizie dostępne będą trzy silniki benzynowe i dwa wysokoprężne. Wśród tych pierwszych znajdziemy silniki o pojemności 1,2 i 1,4 l oraz mocy od 60 do 140 KM, wśród diesli zaś pojawią się silniki 1,2 TDI oraz 2,0 TDI o mocy odpowiednio 75 i 143 KM.

s3