Nowy Yeti już w produkcji

Za kilka tygodni na polskich drogach pojawią się pierwsze egzemplarze zmodernizowanego Yeti.  Samochody zjeżdżają już z taśm fabryki w Kvasinach.

To kolejny nowy model ŠKODY, którego produkcja rozpoczyna się w tym roku. Po wprowadzeniu na rynek trzeciej generacji Octavii, odnowionego Superba i Rapida w wersji Spaceback, czeski producent przygowue dwóch, różniących się charakterem następców pierwszego SUVa ŠKODY – elegancką odsłonę, której żywiołem są miejskie arterie, oraz dzielny terenowy odpowiednik.

Model został obdarzony bardziej wyrazistym wyglądem przodu i tyłu, dodatkowymi wzorami kół ze stopów lekkich oraz niedostępnymi wcześniej kombinacjami układu napędowego. Wiele pracy poświęcono także na poprawę przestrzeni pasażerskiej, w której pojawiły się teraz nowe kierownice, materiały oraz wzory. Nowością dla ŠKODY jest zastosowana po raz pierwszy w historii marki kamera cofania.

skoda-yeti-2

Kiedy Yeti po raz pierwszy pokazało się światu w 2009 roku, od razu zaskarbiło sobie sympatię kierowców. Dziś Yeti staje się jednym z najczęściej wybieranych SUVów w Europie. Od początku jego istnienia sprzedano już 288 700 egzemplarzy tego modelu, a udział rynkowy z roku na rok rośnie, i to w wyraźnie postępowym tempie – obecnie na rynku Unii Europejskiej wynosi 4,1% wśród SUVów segmentu A.

Tylko w pierwszych dziesięciu miesiącach tego roku do klientów trafiło już 67 300 egzemplarzy terenowej ŠKODY, a przez cały zeszły rok dostarczono jej 87 400 sztuk – to wzrost aż o 24% w stosunku do roku poprzedzającego. Teraz, wzbogacona o nowocześniejsze wyposażenie i atrakcyjniejszy wygląd nowa ŠKODA Yeti ma szanse na zdobycie jeszcze większej przewagi rynkowej.

skoda-yeti-3

Źródło: ŠKODA