Nowy Citroen C1 już w salonach

c11

Kompaktowy, ekonomiczny i ekologiczny Citroen C1 dostępny jest na polskim rynku od 2005 roku. Teraz pojawia się w bardziej atrakcyjnym i nowoczesnym wydaniu.

c22

Nowa ‘C-jedynka’ nie zmieniła swoich kompaktowych rozmiarów. Zachowała długość na poziomie 3,44 m, co umożliwia jej swobodne poruszanie się w ruchu miejskim. Dzięki temu pozostanie jednym z najkrótszych samochodów oferowanych w Polsce.

Mały i funkcjonalny

Wśród nowości, które pojawią się na pokładzie nowego C1 warto wymienić światła LED do jazdy dziennej, system audio CD z funkcją Connecting Box, a także mechaniczną elektronicznie sterowaną skrzynię biegów obsługiwaną za pomocą manetek przy kierownicy. Mały Citroen, mimo niewielkich rozmiarów, ma być samochodem funkcjonalnym. W środku znajdziemy liczne schowki w desce rozdzielczej, konsoli centralnej, a także w drzwiach. Bagażnik standardowo oferuje 139 l pojemności, ale można go powiększyć do 700 l. Nowy C1 oferowany jest z trzycylindrowym silnikiem benzynowym o mocy 68 KM.

Ceny rozpoczynają się od 29.900 zł za trzydrzwiowy model w wersji Attraction. Dodatkowa para drzwi wymaga od nas dopłaty 1.400 zł.

c33