Nowa wersja Volkswagena Cross Coupe

0

Volkswagen Cross Coupe to dobrze znany nam już samochód, którego niemiecki producent zaprezentował w zeszłym roku. Teraz powraca. W nowej wersji.

Na Salonie Samochodowym w Genewie Cross Coupe zadebiutuje z nową jednostką napędową. Nie będzie to jednak zwykła jednostka. Samochód zyskał oznaczenie TDI Plug-In Hybrid Concept.

Wszechstronny

Cross Coupe to nieco usportowiony crossover, który w założeniu ma sobie tak samo dobrze radzić zarówno na płaskich drogach jak i w terenie. Na targach motoryzacyjnych w Tokio ‘pod maską’ Cross Coupe znalazł się układ hybrydowy, składający się z jednostki benzynowej o mocy 148 KM i dwóch jednostek elektrycznych, dzięki czemu łącza moc wynosiła 262 KM. Samochód ten zaskakiwał jednak przede wszystkim zużyciem paliwa, które miało zejść do poziomu nawet 2,7 l/100 km.

Hybrydowy

W Genewie Cross Coupe pojawi się z kolejną nowością. Tym razem także będzie to napęd hybrydowy, jednak silnik benzynowy zastąpiono silnikiem wysokoprężnym. Pozostawiono dwie jednostki elektryczne. I tak łączna moc wszystkich trzech jednostek ma wynieść 306 KM. To jednak nie wszystko. Średnie zużycie paliwa ma spaść do 1,8 l/100 km…czy to możliwe?