Nowy Chevrolet Corvette wyceniony na… 51 995 dolarów!

Najnowsza, siódma generacja kultowego samochodu sportowego, który podbił serca nie tylko klientów ze Stanów Zjednoczonych, ale wszystkich fanów „czterech kółek” na całym świecie, została wyceniona na 51 995 dolarów, czyli około 165 000 zł.

Wersja kabriolet jest droższa o 5 000 dolarów, co i tak wydaje się prawdziwą okazją, biorąc pod uwagę fakt, że pod maską pracuje silnik V8 o pojemności 6,2 litra, mocy 450 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 610 Nm. Tym samym jest to najmocniejszy standardowy Chevrolet Corvette w historii. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie około czterech sekund, a w zakrętach osiąga przeciążenia wynoszące ponad 1g.

W standardowym wyposażeniu znalazły się takie elementy, jak reflektory ksenonowe typu HID oraz oświetlenie wykorzystujące diody LED, dwa ośmiocalowe ekrany z możliwością programowania poszczególnych funkcji, system informacyjno-rozrywkowy MyLink, system audio Bose z dziewięcioma głośnikami, a w przypadku odmiany kabriolet elektrycznie sterowany dach.

Dopłaty 2 800 dolarów wymaga pakiet Z51 Performance Package (m.in. większe obręcze aluminiowe, mocniejsze hamulce, blokada mechanizmu różnicowego, zmodyfikowane zawieszenie), natomiast za pakiet 3LT producent żąda 8 005 dolarów (m.in. lepsze audio, nawigacja satelitarna, ekskluzywna skórzana tapicerka Napa oraz ogrzewane i wentylowane fotele).

Klienci mogą również zamówić indywidualne opcje, jak na przykład sportowe fotele competition (2 495 dolarów), panel dachowy z włókna węglowego (1 995 dolarów), karbonowe wykończenia wnętrza (995 dolarów) czy zaciski hamulcowe pomalowane na czerwono (595 dolarów).

Źródło: Chevrolet, informacja Mototarget.pl