Nowości w gamie modelowej BMW

Jesienią 2013 roku w gamie modeli BMW pojawią się nowe jednostki napędowe, nadające impetu ofensywie produktowej BMW.

 BMW serii 4 Coupe

W listopadzie tego roku portfolio najnowszego BMW serii 4 Coupe rozszerzy się o kolejne trzy warianty silnikowe, z których najmocniejszy trafi pod maskę BMW 435d Coupe. Sześciocylindrowa rzędowa jednostka napędowa o mocy 230 kW/313 KM współpracuje standardowo z inteligentnym układem napędu wszystkich kół BMW xDrive, oferowanym opcjonalnie w BMW 420i Coupe i BMW 420d Coupe. Tej jesieni w gamie BMW serii 3 pojawi się również topowy wariant z napędem na wszystkie koła w postaci modelu BMW 335d xDrive Touring.

Obok rozszerzonej gamy jednostek napędowych pojawiły się nowe linie wyposażeniowe BMW Line. Do oferowanych już pakietów BMW Sport Line i BMW Luxury Line dołącza linia BMW Modern Line, która za sprawą eleganckich opcji dekoracyjnych nadwozia i wnętrza podkreśla progresywny charakter nowoczesnego auta typu Coupe. Pakiet BMW Modern Line obejmuje dedykowane obręcze z lekkich stopów, aluminiowe, satynowane element stylizacyjne, tapicerkę foteli, dolną sekcję tablicy przyrządów oraz podsufitkę w kolorze Oyster, a także sportową kierownicę pokrytą skórą i różnokolorowe oświetlenie kabiny.

BMW 335d xDrive Touring

W listopadzie 2013 roku w gamie BMW serii 3 zadebiutuje nowy flagowy model. Tak, jak w przypadku BMW 435d Coupe, BMW 335d xDrive Touring zostało wyposażone w sześciocylindrowy silnik Diesla o mocy 230 kW/313 KM, który zapewnia sportowe wrażenia z jazdy. Wysoka dynamika, imponujący komfort podróżowania i wydajność paliwowa znacznie przewyższająca normy obowiązujące w tej klasie mocy to zasługa zastosowania technologii BMW TwinPower Turbo, ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów i napędu na cztery koła.

BMW X5

BMW-M5-Frozen-BlueGama nowego BMW X5 zyskuje kolejne trzy silniki i cztery nowe warianty modelowe, dzięki którym ekskluzywny SAV po raz kolejny umacnia swoją dominującą pozycję w segmencie. Od grudnia 2013 roku BMW X5 trzeciej generacji będzie po raz pierwszy oferowane z czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym BMW TwinPower Turbo i napędem na tylną oś. Jednostka zasilająca modele BMW X5 xDrive25d i BMW X5 sDrive25d wykorzystuje dwie turbosprężarki i system bezpośredniego wtrysku common rail, generując 160 kW/218 KM. Silnik współpracuje z montowaną standardowo ośmiobiegową przekładnią automatyczną. W przypadku nowych wersji, typowa dla BMW radość z jazdy, przyciągający uwagę design, luksusowa atmosfera i duża wszechstronność idą w parze z niewiarygodnie wysoką wydajnością paliwową i ekologiczną. Średnie zużycie paliwa w cyklu UE wynosi 5,6 – 5,7 l/100 km w przypadku BMW X5 sDrive25d (emisja CO2: 149 – 151 g/km) i 5,8 – 5,9 l/100 km dla BMW X5 xDrive25d (emisja CO2: 154 – 156 g/km, w zależności od wybranego rozmiaru opon).

Nowością w gamie BMW X5 jest również BMW X5 xDrive35i z sześciocylindrowym rzędowym silnikiem benzynowym o mocy 225 kW/306 KM oraz odmiana BMW X5 xDrive40d z sześciocylindrowym dieslem generującym 230 kW/313 KM. Nowe wersje zajmą miejsce obok modeli oferowanych obecnie, czyli BMW X5 xDrive30d, którego sześciocylindrowy rzędowy diesel produkuje 190 kW/258 KM, BMW X5 xDrive50i z benzynowym silnikiem V8 (330 kW/450 KM) oraz modelu BMW M Performance Automobile – BMW X5 M50d (280 kW/381 KM).

W grudniu 2013 roku na liście opcji wyposażeniowych przewidzianych dla nowego BMW X5 we wszystkich wariantach silnikowych znajdą się dedykowane elementy z gamy BMW Individual. Te ekskluzywne podzespoły dodają autu stylu i spełniają najwyższe standardy w zakresie doboru materiałów, wykończenia i jakości wykonania. BMW X5 może na przykład zostać wyposażone w drobnoziarnistą skórzaną tapicerkę BMW Individual Merino uzupełnioną wstawkami w kolorach Criollo Brown i Amaro Brown. Wyróżnikiem tej ekskluzywnej tapicerki jest obszycie i lamówka w kontrastującym kolorze, a także dekoracyjne perforowanie na powierzchni siedzisk. Listwy dekoracyjne wnętrza BMW Individual oferowane są w dwóch wariantach: Piano Finish Black oraz Sen Light Brown (ekskluzywne drewno).

Źródło: BMW