Auto, jakiego jeszcze nie było!

0

Samochód miejski, wyścigowy, roadster i fun-car w jednym? Takie rzeczy tylko w Audi!

Audi urban concept to dwuosobowy, ultralekki pojazd do poruszania się po mieście i przedmieściach. Wyposażony w dwa silniki elektryczne e-tron, zasilane litowo-jonowym akumulatorem, idealnym na przejazd nawet przez duże miasto.

Fotel pasażera położony jest delikatnie za fotelem kierowcy. Oba umieszczone są nisko, jak w samochodach sportowych, a ich podstawy zintegrowane są z nadwoziem Do środka wsiada się przez boczną ścianę. Kopuła dachu jest ruchoma i otwiera się przez przesunięcie do tyłu.

W urban concept nie ma żadnego zbędnego obciążenia. Zresztą, Audi znane jest ze swojego potencjału technologicznego, zwłaszcza w dziedzinie lekkich konstrukcji. Kabina typu monocoque wykonana została z tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem węglowym (CFK). Koła konceptu są odsunięte od reszty karoserii, dzięki czemu udało się nadać wyjątkowo smukłą bryłę nadwozia. Na otaczających 21-calowe koła osłonach znajdują się pasy diodowych kierunkowskazów.

Ciekawe jesteśmy, czy koncept ten kiedykolwiek wejdzie do produkcji seryjnej i ile byłoby awantur o to, kto ma siedzieć z tyłu 😉

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMotoryzacyjne randez-vous
Następny artykułKu przestrodze!