Nowość Subaru

Subaru wchodzi w nowy dla siebie segment. Do crossoverów już niedługo dołączy model XV.

subaru4

Samochód miał swoją premierę podczas 64. Salonu Samochodowego we Frankfurcie. To wersja produkcyjna pojazdu koncepcyjnego „Subaru XV Concept” prezentowanego na Salonie Samochodowym w Szanghaju. Projekt został bardzo pozytywnie przyjęty i doceniony za charakterystyczny i nowoczesny styl.

XV zbudowany został na bazie Imprezy, ma być jednak o wiele bardziej funkcjonalny, jak zresztą przystało na crossovery. Samochód ma prawie 4,5 m długości, a dokładnie 445 cm. Od zwykłej Imprezy wyróżnia się także podwyższonym zawieszeniem, zmianami stylistycznymi i właściwościami terenowymi.

Komfortowo w środku

Trzeba przyznać, że z zewnątrz samochód prezentuje się całkiem udanie. Zmiany w stosunku do protoplasty widać przede wszystkim w dolnych partiach karoserii, które są bardziej muskularne. Dzięki większemu rozstawowi osi ma być bardzo wygodnie i komfortowo we wnętrzu, w którym pełno ma być mniejszych i większych schowków. Bagażnik ma pojemność 380 l.

Pod maskę Subaru przygotowało trzy silniki – jeden benzynowiec i dwa diesle. Pierwszy z nich ma pojemność 1,6 l i moc 114 KM (150 Nm). Jednostki wysokoprężne z kolei mogą pochwalić się mocą 147 KM i 150 KM. Wartości momentu obrotowego wyniosą odpowiednio 350 Nm i 196 Nm.

subaru2

subaru3