Nowość od Bridgestone

0

Więcej wrażeń z jazdy. Bridgestone poszerza serię opon Potenza o model Adrenalin RE002.

Bridgestone rozszerzył ofertę produktową opon sportowych klasy premium Potenza, wprowadzając model Adrenalin RE002. Zgodnie ze swą nazwą, opony mają sportowy charakter i oferują entuzjastom motoryzacji bardziej ekscytującą jazdę na co dzień.

Czysty sport

Seria opon sportowych klasy premium Bridgestone Potenza S001 pozostaje flagowym produktem przeznaczonym dla luksusowych samochodów o wysokich osiągach. Przeznaczona zarówno na rynek części oryginalnych, jak i zamiennych, seria S001 zapewnia doskonale wyniki na mokrych powierzchniach. Potenza Adrenalin RE002 to z kolei opony czysto sportowe przeznaczone na rynek wtórny, które osiągają rewelacyjne wyniki szczególnie na suchych nawierzchniach. Niezależnie od tego, czy kierowca posiada tuningowany samochód, dwuosobowy roadster lub standardowy sedan, opony Adrenalin gwarantują ekscytującą codzienną jazdę, ostre jak brzytwa reakcje układu kierowniczego i precyzyjne manewry w przestrzeni miejskiej.

Bezpieczne nie tylko na suchym

Dla zapewnienia kontroli na suchej nawierzchni i czystej przyjemności z prowadzenia, wzór bieżnika wyposażono w duże, sztywne klocki zewnętrzne z trójwymiarowym połączeniem między barkiem a sąsiednim żebrem, co zapewnia doskonałe prowadzenie w zakrętach. Wydajność w zakresie przyczepności i sportowych manewrów zwiększono dzięki szerokiej strukturze żeber z rowkowaną krawędzią i falistym żebrem centralnym.

Opony Adrenalin są przeznaczone do jazdy przede wszystkim na suchych nawierzchniach, zapewniając jednak kierowcom bezpieczeństwo w mokrych warunkach. W tym celu firma Bridgestone zastosowała nową „pulsującą” technologię rowka i deflektora: rozbija warstwę wody i odprowadza ją spod powierzchni opony, zwiększając odporność na hydroplaning .

Nowy model jest dostępny od stycznia 2012 roku w rozmiarach 15-18′, w seriach 60-40.