Adam ujrzał światło dzienne

Stoisko Opla w Paryżu uatrakcyjnia kolekcja barwnych ADAMów. Marka prezentuje pełną gamę swojego najnowszego przedstawiciela, który ma zawojować segment najmniejszych pojazdów.

Adama będzie można skonfigurować w trzech różnych wersjach wykończenia, tak, aby każda odzwierciedlała różnorodne style życia. To właśnie one tworzą punkt wyjścia do dalszej indywidualizacji: ADAM JAM jest śmiały i zabawny, przeznaczony dla kogoś, kto podąża za modnymi trendami. ADAM GLAM jest elegancki i stylowy, doskonały dla osób o wyrobionym smaku. ADAM SLAM ma zaś sportowy i energetyczny styl. Na ich podstawie można tworzyć praktycznie nieograniczone kombinacje, tak aby dopasować pojazd do indywidualnych potrzeb. Pomogą w tym dostępne zestawy kolorystyczne: czarno-biały Two-Tone, ekstrawagancki i efektowny Twisted oraz śmiały i odważny Extreme.

Glam, Slam czy Jam?

Jeżeli chcemy, by nasz Adam był wyrazisty i kolorowy, warto wybrać wariant sportowy ADAM SLAM. Krzykliwą barwę nadwozia, nazwaną przez stylistów „Red’n’Roll”, uzupełnić można np. o biały lakier na dachu oraz czarne koła, doskonale pasujące do białych obręczy. Aby auto było eleganckie, dokupić można skórzaną tapicerkę foteli. Całość zwieńczyć zaś rozświetloną gwiazdami tapicerką dachu (Opel jest pierwszym producentem samochodów, który oferuje moduł podsufitki rozświetlonej gwiazdami w małym aucie – dotychczas funkcja ta była zarezerwowana wyłącznie dla wyjątkowo luksusowych limuzyn).

Adam może także stać się bardziej elegancki, za sprawą wersji ADAM GLAM. Wersja ta oferuje wyszukane połączenia kolorów, np. ciepłego „A Star is Brown” z bielą. Możemy także zdecydować się na bagażnik rowerowy FlexFix, który w przemyślany sposób został zintegrowany z tylnym zderzakiem auta.

Na pokładzie ADAMA JAM znaleźć się może m.in. system informacyjno-rozrywkowy IntelliLink, z 7-calowym kolorowym wyświetlaczem dotykowym, który umożliwia podłączenie iPhone’a, czyniąc z niego tym samym całkowicie zintegrowaną część samochodu. Dodatkowo warto zastanowić się nad systemem dźwiękowym Infiniti, w skład którego wchodzi osiem głośników. Taki sprzęt pozwala z przyjemnością słuchać ulubionej muzyki.

Kolorowo

Dostosowując wygląd zewnętrzny, możemy wybrierać spośród 12 kolorów nadwozi, o nazwach, które w dowcipny sposób nawiązują do tytułów popularnych filmów i przebojów muzycznych, np.: I’ll be Black, Papa don’t Peach, Purple Fiction, James Blond, Saturday White fever, czy Buzz Lightgreen. Do każdego koloru nadwozia jest dopasowany i zindywidualizowany kluczyk.

Dach samochodu może być w tym samym kolorze co pozostała część karoserii. Niemniej, aby uzyskać bardziej kontrastowy efekt, z każdym kolorem karoserii można połączyć 3 kolory dachu: czarny z połyskiem (I’ll be Black ), jasno kremowy (White my Fire), i soczysty brązowy (Man in Brown). Można także nadać pojazdowi niepowtarzalny charakter dzięki trzem różnym wersjom naklejek (ADAM JAM Splat, ADAM GLAM Fly i ADAM SLAM Stripes), które umieszcza się na lusterkach i innych częściach samochodu (np. boki i tył).

Aby dodać swojemu ADAMOWI dodatkowego sportowego smaczku, możemy zdecydować się na pakiet OPC (Opel Performance Center), którego listwy nadały ADAMowi zdecydowanie krzepki styl.

Przypomnijmy, że Adam mierzy 3,7 m długości i 1,72 m szerokości. Na zewnątrz auto łączy śmiałą, mocną stylistykę z niemal nieograniczonymi możliwościami w zakresie zaspokajania indywidualnych potrzeb użytkowników, dzięki czemu każdy pojazd zyskuje w pełni unikalny charakter.

Początkowo ADAM będzie dostępny z trzema silnikami benzynowymi (1.2 l, 70 KM; 1.4 l, 87 KM, i 1.4 l, 100 KM) oraz 5-biegową manualną skrzynią biegów, i pozwalać będzie na rozwijanie prędkości do 185 km/h.