Nowe oblicze Lancera

11 konfiguracji, moc zwiększona nawet do 360KM i bogactwo dodatków. Mitsubishi Motors Polska rozpieszcza klientów i wprowadza do sprzedaży specjalne wersje swojego flagowego modelu Lancer Evolution.

Każdy producent samochodów może poszczycić się posiadaniem w swojej ofercie modelu flagowego. Niewielu jednak tworzy pojazdy, które zyskują status motoryzacyjnych ikon, na trwałe wpisujących się do annałów historii rozwoju motoryzacji. Jedną z nich jest bez wątpienia model Mitsubishi Lancer Evolution.

Ostatnia generacja Lancera Evolution jest bardziej dojrzała, wysmakowana stylistycznie niż poprzednie wcielenia tego modelu, ale wciąż tak samo niezawodna. Po raz pierwszy Lancer Evolution rzucił wyzwanie renomowanym europejskim markom (BMW M3, Audi S4), jednocześnie zrywając z wizerunkiem „wyścigówki dla dużych chłopców”, który przylgnął do jego poprzedników.

Stylistycznie to od początku do końca starannie dopracowana i w pełni zintegrowana konstrukcja. Ostro i wyraziście poprowadzona linia nadwozia zbliża go stylistycznie do pozostałych wersji modelu Lancer oraz idealnie odpowiada sportowemu zacięciu auta.

Decydując się na Mitsubishi Lancera Evolution klienci mogą dodatkowo wyposażyć wybrany model w jeden z czterech pakietów:GT360, GT330, Alcantara lub Navi. Ceny rozpoczynają się od 174 990 złotych.

GT360

Opracowany został dla wersji GSR z pięciobiegową skrzynią manualną. W skład zestawu wchodzi układ wydechowy i dolotowy firmy HKS, orurowanie intercoolera i turbotimer. Dla bezpieczeństwa zamontowano zestaw zegarów kontrolnych firmy DEFI, które dają obraz prawidłowej pracy silnika pokazując temperaturę oleju, ciśnienie doładowania oraz temperaturę spalin. Lancer Evolution GT360 dysponuje mocą 360 KM, a od 0 do 100 km/h w 4,4 sekundy.

GT330

Przeznaczony jest dla wersji GSR TC SST oraz MR TC SST, w jego skład wchodzi układ wydechowy HKS. Lancer Evolution dysponuje mocą 330 KM i jest wyposażony w sportową, 6-biegową, półautomatyczną przekładnię Twin Clutch SST (TC-SST), która łączy precyzję skrzyni manualnej z komfortem automatycznej przekładni. To coś dla amatorów mocnych wrażeń – podczas jazdy w trybie Super Sport biegi zmieniane są w sposób, jaki robiłby to profesjonalny kierowca na torze wyścigowym. Mitsubishi Lancer Evolution MR GT330 osiąga prędkość 100 km/h w 4,9 sekundy.

Pakiet ALCANTARA oferuje obszycie górnej części kokpitu oraz boczków drzwi oryginalną Alcantarą w kolorze grafitowym.

Pakiet NAVI oznacza wyposażenie samochodu w stację multimedialną z dużym ekranem dotykowym LCD, nawigacją satelitarną, odtwarzaczem płyt CD/DVD, obsługą formatów MP3/WMA/ACC, wbudowanym modułem Bluetooth i portem USB. Stacja jest kompatybilna z urządzeniami iPod/iPhone. W pakiecie z nawigacją znajdą się również głośniki renomowanej firmy DLS.

Wyposażenie

Lancer Evolution ustanawia nowe standardy w zakresie komfortu, bezpieczeństwa i wyposażenia oferując w wersji GSR automatyczną klimatyzację, sportowe fotele RECARO, ETACS – elektroniczny system pełnej kontroli pojazdu (interfejs człowiek/maszyna mający za zadanie indywidualne dostrajanie i uruchamianie wielu elementów bezpieczeństwa i wyposażenia jak np. system zdalnego odblokowywania drzwi, uruchamiania silnika, świateł, podnośników szyb), automatyczne światła oraz wycieraczki z czujnikiem deszczu, przednie reflektory ksenonowe AFS z zaawansowanym systemem doświetlenia zakrętów, pełen pakiet bezpieczeństwa z 7 poduszkami powietrznymi.

Lancer Evolution MR GT330, podobnie jak MR TC-SST dostępny jest z fabrycznym pakietem High Performance, który obejmuje udoskonalenia w zakresie osiągów, przyczepności, prowadzenia i stabilności toru jazdy. W skład pakietu wchodzą: jednorurowe amortyzatory Bilstein, sprężyny śrubowe Eibach, 18-calowe obręcze kół BBS z kutego aluminium, dwuczęściowe przednie tarcze hamulcowe Brembo, które pozwalają zredukować masę każdego koła o 1,3 kg oraz zapewniające lepszą przyczepność opony z usztywnionym opasaniem bocznym.

Mitsubishi Lancer Evolution MR GT330 i MR TC-SST w porównaniu do wersji GSR 5 MT i GSR GT360 oferuje dodatkowo między innymi system nagłośnienia Rockford Fosgate, nawigację z twardym dyskiem, sterowanie radiem w kierownicy, zestaw głośnomówiący Bluetooth, tempomat oraz system dostępu bezkluczykowego.

nowe-oblicze-lancera8

nowe-oblicze-lancera7

nowe-oblicze-lancera5

nowe-oblicze-lancera3

nowe-oblicze-lancera