Nowe BMW Serii 8?

1

Plotki o następcy słynnego BMW Serii 8 pojawiają się regularnie. Tym razem w sieci pojawiły się zdjęcia pewnego koncepcyjnego pojazdu…

1

Sportowe coupe BMW debiutowało w 1989 roku. Początkowo pod maską znajdował się tylko pięciolitrowy silnik o mocy 300 KM, z czasem jednak oferta zaczęła się poszerzać i do gamy silnikowej dołączyły m.in. czterolitrowa jednostka i silnik o pojemności 4,4 l. Na topową odmianę przygotowaną przez inżynierów z M Motorsport przyszło czekać 4 lata. Ale warto było. Model ten zawierał pod maską potężną ‘V-dwunastkę’ o pojemności 5,6 litra i mocy 381 KM. Sprint do setki zajmował równe 6 sekund.

Konkurencja dla Rolls-Royce’a?

Seria 8 produkowana była przez równe 10 lat. Przez cały swój żywot przez jednych była podziwiana, przez innych znienawidzona. Ale zawsze wzbudzała emocje. Dziś, 12 lat po zakończeniu produkcji fani snują domysły, jak mógłby wyglądać następca dawnej ‘Ósemki’.

Dotarły do nas zdjęcia projektu wykonanego w tureckiej firmie projektowej. Musimy przyznać, że projekt ten bardzo nam się spodobał. Za samochód ten odpowiedzialny był Ismet Cevik: – Myślę, że stworzony przeze mnie samochód spokojnie mógłby konkurować z Mercedesem CL. Poszedłbym nawet dalej. Myślę, że projekt ten śmiało sprawdził by się w konfrontacji z Rolls-Royce’m. Zaprojektowałem go po to, by stał się nową legendą BMW! – zakończył Cevik.

Fot: Facebook

2

3

4

5

6