Świąteczne promocje w salonach

Koniec roku kojarzy nam się zazwyczaj z pustką w portfelach po świątecznych szaleństwach. Jednak importerzy właśnie teraz organizują wyprzedaże kończącego się rocznika i oferują spore upusty. Im większy samochód, tym większy rabat.

Kiedy najbardziej opłaca się kupić samochód z poprzedniego rocznika? Oczywiście w grudniu i styczniu. Importerzy, oprócz pozbycia się samochodów ze stanów magazynowych, chcą też podreperować nienajlepsze w tym roku wyniki sprzedażowe. Wszyscy oferują podobne promocje, a więc przede wszystkim rabaty. Pojawiają się także dodatkowe korzyści dla klienta, jak np. dodatkowe wyposażenie w niższej cenie czy preferencyjne warunki kredytu lub leasingu.

Tańszy Opel

Wycieczkę po świątecznych ofertach zaczniemy od Opla, który objął rabatami większość swoich modeli. Upustu dochodzą nawet do ponad 9.000 zł! Z takim rabatem możecie nabyć Astrę Classic, a więc poprzedniej generacji. Niestety oferta jest ważna tylko u wybranych dystrybutorów Opla.

Niewiele gorsza oferta została przygotowana dla najnowszej Astry. Otóż Astrę czwartej generacji możecie nabyć z rabatem dochodzącym do 8.000 zł – oczywiście u wybranych dealerów. Pozostałe upusty obejmują m.in. Zafirę (do 4.000 zł), Merivę (do 7.000 zł) i Corsę (do 8.000 zł). Dla modelu Insignia przygotowana została promocja zawierająca sześciotysięczny rabat i koła zimowe za 499 zł.

A może Skoda?

Niemniejsze rabaty czekają na nas w salonach Skody. Także czeska marka objęła swoje modele atrakcyjnymi upustami. I tak dla Skody Octavii przygotowano rabat w wysokości 8.500 zł. Skodę Roomster dostaniemy z upustem sięgającym 8.000 zł, zaś Fabię – 5.000 zł. Dodatkowo czeska marka oferuje w specjalnych cenach różnego rodzaju pakiety, np. pakiet Joy z manualną klimatyzacją Climatic, 15-calowymi obręczami, zdalnie sterowanym centralnym zamkiem i przednimi reflektorami projekcyjnymi możemy kupić za jedyne 2.800 zł (rabat 2.000 zł). Kolejne ciekawe propozycje czekają na nas gdy zdecydujemy się skorzystać z oferty Skoda Leasing.

Inni nie zostają w tyle

A co słychać u Renault? U dealerów tej marki możemy załapać się na rabat w wysokości 6.000 zł na Clio, 8.000 zł na Megane i aż 15.000 zł na Lagunę. Fiat z kolei wyprzedaje obecną generację Pandy i szykuje się na przyjęcie następcy. ‘Starą’ Pandę możemy nabyć już za 24.990 zł. Za Punto zapłacimy 32.990 zł, a za Bravo – 43.990 zł. Nissan oferuje upust w wysokości 4 000 zł na Juke’a, a Kia w takiej samej wysokości na Ceed’a. Toyota objęła promocją wszystkie swoje modele. Oferuje m.in. Yarisa w cenie niższej o 3.100 zł, Aurisa w cenie niższej nawet o 11.700 zł i Avensisa tańszego nawet o 12.000 zł.