Nowe BMW Serii 3

bmw

Najbardziej wyczekiwana premiera tego roku odsłonięta. Nowe BMW Serii 3 nas ani specjalnie nie zachwyciło, ani szczególnie nie rozczarowało. A Was?

wnetrze

Co by nie powiedzieć o tym samochodzie, nowy model w znacznym stopniu przypomina poprzedni. Zaskakujące, jak bardzo. Nowa ‘trójka’ przypomina starszą wersję zwłaszcza z profilu oraz w tylnej części nadwozia. Przód został delikatnie zmieniony, stał się bardziej smukły i wyrafinowany, może nawet ciut bardziej zadziorny. Wąskie reflektory zdecydowanie upodobniły się do tych z większej Serii 5.

Nowa ‘trójka’ urosła o 93 mm. Większy jest także rozstaw osi oraz rozstawy kół. Dzięki temu więcej przestrzeni ma być wewnątrz pojazdu. Zyskają na tym pasażerowie, zwłaszcza tylnej kanapy. Do dyspozycji będzie też większy o 20 l bagażnik. Zmieści się tam 480l. bagażu. We wnętrzu, jak w BMW, wszystko na swoim miejsncu, choć bardzo podobnie jak w innych modelach.

W gamie jednostek napędowych dostępne są cztery silniki – dwa benzynowe (328i, 335i) oraz dwa diesle (320d, 320d EfficientDynamics). Nowością w tym zestawieniu jest model oznaczony jako 328i. Otóż w modelu tym zastosowana została zupełnie nowa, 4-cylindrowa jednostka o mocy 245 i momencie obrotowym 350 Nm.

Sprzedaż nowej generacji Serii 3 rozpocznie się już w listopadzie. Na razie została zaprezentowana tylko wersja sedan. Wiadomo, że już niedługo pojawią się wersje Touring, Coupe oraz Convertible.