Nowe Aveo już w salonach

0

Do sprzedaży trafia właśnie nowy Chevrolet Aveo. Miejski samochodzik zdecydowanie zmienił swoje oblicze. Czy na lepsze? I co na to konkurenci?

Segment aut miejskich staje się prawdziwym polem bitwy. By nie zostać w tyle, producenci muszą coraz bardziej ulepszać swoje modele. Tak właśnie postąpił Chevrolet z modelem Aveo, które przed wprowadzeniem na rynek Cruze było najlepiej sprzedającym się na świecie samochodem Chevroleta. Aveo będzie dostępne w dwóch wersjach: pięciodrzwiowy hatchback oraz sedan.

To całkowicie nowa konstrukcja z nowa płytą podłogową, nowoczesnym wnętrzem i świeżą gamą silnikową. Znakiem rozpoznawczym Aveo uczyniono najprawdopodobniej przednie lampy, które nie posiadają klosza, ale są umieszczone w podwójnej tubie z czarnymi obwódkami i chromowanymi obejmami.

Wersja sedan jest o 360 mm dłuższa od hatchbacka, który ma 4039 mm długości. Pojemność bagażnika w wersji sedan wynosi 502 litry, co czyni go jedynym z najbardziej przestronnych w tej klasie. Pojemność tylnej części hatchbacka po złożeniu tylnych siedzeń to 653 litry.

Gama silników benzynowych obejmuje dwie wersje silnika o pojemności 1,2 litra (moc 70 KM lub 86 KM), jednostkę o pojemności 1,4 litra (100 KM) oraz 1,6 litra (115 KM). Na jesieni pojawić ma się silnik diesla o pojemności 1,3 litra wyposażony w m.in. w technologię start/stop.