Nowa Toyota Land Cruiser

0

Toyota opublikowała właśnie zdjęcia nowego Land Cruisera po liftingu. Auto trafi do sprzedaży w pierwszej połowie 2012 roku.

t3

Model o oznaczeniu J200 jest już na rynku od czterech lat. Nic dziwnego, że japoński producent zdecydował się zaserwować drobną kurację odmładzającą. Prezentowany model trafi na rynek japoński, większość zmian jednak powinna pojawić się także w modelach dedykowanych na inne rynki.

Nowa tapicerka, ten sam silnik

Toyota nieznacznie zmieniła wygląd Land Cruisera, przede wszystkim modyfikując jego przód. Pojawił się nowy przedni zderzak a także atrapa chłodnicy. Kształt zmieniły także przednie reflektory, które ponadto zyskały diody LED do jazdy dziennej. Z tyłu zaś większość elementów pozostała bez zmian, no, może poza nowymi reflektorami.

W ofercie pojawiły się także nowe wzory felg, które będą dostępne w rozmiarach od 18 do 20 cali. Jedyne zmiany we wnętrzu to nowe wzory i kolory tapicerki.

Toyota nie planuje wprowadzenia żadnych nowych silników, gama jednostek napędowych pozostanie taka sama jak dotychczas. Na rodzimym rynku model oferowany będzie tylko z jedną jednostką, mianowicie z 4,6-litrową jednostką V8 o mocy 318 KM. Silnik współpracuje z automatyczną skrzynią biegów przekazującą moc na wszystkie koła.

Znamy już japońską odmianę Land Cruisera, czekamy zatem na europejskiego odpowiednika. Premiera już w połowie stycznia podczas targów samochodowych w Brukseli.

t2

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułHonda podlicza straty
Następny artykułNastępca Outlandera?