Nowa Mazda6 z bliska

0

Podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Moskwie debiutuje kolejna wersja modelu Mazda6. W sprzedaży pojawi się pod koniec 2012 roku.

Model -jest drugim (po CX-5) przedstawicielem nowej generacji samochodów japońskiej marki, wykorzystującym pełen zakres najnowszych technologii oraz motyw designu „KODO – Dusza Ruchu”.

Jednym z rozwiązań, które debiutuje w nowym modelu jest i-ELOOP – opracowany przez Mazdę system odzyskiwania energii podczas hamowania, które rozpoczyna ładowanie kondensatora z chwilą, gdy kierowca zdejmie nogę z pedału gazu. Energia zmagazynowana w kondensatorze może być wykorzystana do zasilania urządzeń elektrycznych w aucie. Dzięki temu więcej energii z paliwa przeznaczane jest na zasilanie silnika, co przyczynia się do zmniejszenia spalania.

Jeśli chodzi o wspomniany już motyw designu, jest on spójny z tym, co możemy obserwować w CX-5. Z przodu wykorzystano motyw 'skrzydła’, wspólny element stylu nowej rodziny samochodów Mazda, a załamania na masce rozciągają się od kątów 'skrzydeł’ aż po boczne linie nadwozia. Z boku zaś dominują trzy charakterystyczne linie – rys zaznaczony do przodu od tylnego koła, linia tylnego oraz przedniego błotnika. Po raz pierwszy w seryjnie produkowanym modelu Mazdy zastosowano reflektory diodowe i podświetlane obramowania reflektorów.

Jeśli chodzi o prace wewnątrz auta projektantom przyświecały dwa cele. Pierwszym było stworzenie przestronnej, komfortowej kabiny, drugim zaś dopracowanie interfejsu człowiek – maszyna, aby stworzyć otoczenie, w którym kierowca może poczuć się w pełni komfortowo. Dzięki rozstawowi osi o długości 2830 mm wnętrze powinno być całkiem przestronne.

mazda62

mazda63

mazda64

mazda65

mazda66