Nie zdawaj egzaminu 5 razy!

Rekordziści podchodzili do egzaminu nawet 960 razy. Jeśli chcesz pobić ten rekord, radzimy: przestań czytać ten artykuł.

Ten zatrważający rekord padł na szczęście poza granicami Polski. U nas rekordzistka zdawała 25 razy. Sześćdziesięciosiedmioletnia kobieta egzamin teoretyczny zdała od razu, ale tak łatwo nie było już podczas egzaminu praktycznego, który notorycznie „oblewała” już na placu manewrowym. Ważne, że egzamin w końcu zdała.

Nie ma magicznej pigułki, która pozwoliłaby na zdanie egzaminu na prawo jazdy za pierwszym razem. Można jednak znacznie zwiększyć swoje szanse na szybki sukces i zaoszczędzenie sporej kasy. Jak to zrobić?

Odpowiedni wybór szkoły nauki jazdy – nie kieruj się tylko ceną

Zbyt często sprawdza się tu zasada – „co tanie to drogie”. Pamiętaj, że oferta, która pozwoli ci na zaoszczędzenie np. dwustu złotych, finalnie może okazać się zgubna dla portfela, bo łącznie zapłacisz więcej za kilka niezdanych egzaminów. Dlaczego tak jest? Ponieważ szkół nauki jazdy jest dużo i aby przetrwać na rynku starają się one przyciągnąć jak największą liczbę kursantów niską ceną, przez którą… pokrzywdzeni zostają właśnie kursanci. Prowadzenie szkoły nauki jazdy jest kosztowne, a obniżanie ceny za kurs łączy się z obcinaniem wydatków na: lepszych instruktorów, materiały edukacyjne, wyposażenie szkoły, konserwację pojazdów i paliwo (przerabiane trasy są bardziej ekonomiczne, a nie bardziej pouczające).

Porównaj oferty i wybierz najlepszą

Porównaj oferty osk zebrane w jednym miejscu, w wiarygodnym katalogu internetowym. Katalog robimyprawko.pl nadaje się do tego celu jak żaden inny, ponieważ jest na bieżąco aktualizowany i skierowany do ludzi młodych. No i najważniejsze – katalog robimyprawko.pl umożliwia zapisanie się na kurs online, wystarczy tylko dostęp do internetu. Dodatkowo Robimyprawko.pl zaprasza aktualnie do udziału w konkursie, w którym można wygrać 750 zł za kurs w dowolnej szkole nauki jazdy.

Przestać uczyć się na pamięć

Odkryj miłe sposoby skutecznej nauki. Nauka na pamięć bardziej szkodzi niż pomaga. Z robimyprawko.pl egzaminator Cię nie zaskoczy. Jak jest to możliwe? W zrozumieniu teorii i umiejętnym zastosowaniu jej w praktyce pomoże Ci oglądanie filmów znajdujących się na robimyprawko.pl.

Spraw by dzień egzaminu był miłym wspomnieniem

Nauka jazdy to także rozrywka i fun! Jak często zdarzało Ci się żartować ze znajomymi, by nie wychodzili z domu, bo będziesz mieć jazdy? Uwaga bo jadę! Ściągnij na smarfona aplikację uwagabojade.pl i podziel się ze znajomymi na Facebook’u, tym że właśnie wyruszasz autem i zmierzasz w kierunku ulicy xxx. Bierz życie na wesoło!

Nie stresuj się

Stres nie pomaga, a często szkodzi. Pamiętaj, że każdemu może zdarzyć się błąd. Warto mieć podejście – „jak nie tym razem to następnym”. Pamiętaj, że jeśli się dobrze przygotowało, dobrze wybrało szkołę, to za pierwszym razem po prostu musi się udać!