Nie wiesz co robić? Zadzwoń po pomoc

0

Każdy kierowca, który znajdzie się w potrzebie – bez względu na to czy chodzi o wypadek, czy tylko specjalistyczną poradę – otrzyma stosowną pomoc sięgając zaledwie po telefon.

Autofederacja po zawarciu porozumienia ze Stowarzyszeniem Emerytowanych Policjantów Ruchu Drogowego udostępnia do końca sierpnia swoją Infolinię Pomocową dla każdego, kto potrzebuje pomocy lub porady. Pod numerem 801 999 888 czekają doświadczeni policjanci. Od września infolinia będzie dostępna dla wszystkich członków Autofederacji. 

Informacji telefonicznej udzielać będą emerytowani policjanci ruchu drogowego, członkowie Stowarzyszenia Emerytowanych Policjantów Ruchu Drogowego, którzy wykonywali wcześniej czynności służbowe na różnych stanowiskach. Pomoc w formie konsultacji świadczona będzie bezpłatnie do 3108.2012 roku, w dni robocze, w godzinach od 8 – 18. Od 1 września 2012 roku Infolinia Pomocowa dostępna będzie jedynie dla Członków Autofederacji.

Wakacje to okres wzmożonego ruchu na naszych drogach. Gdy dochodzi do kolizji, wypadku często czujemy się zagubieni i nie wiemy jakie czynności są w tym momencie najważniejsze. Dlatego tak ważną rolę odgrywa profesjonalna pomoc i porada kogoś doświadczonego. Mam nadzieję, że dzięki udostępnieniu Infolinii Pomocowej uda nam się wesprzeć wielu polskich kierowców – mówi Hubert Drabik, Prezes Autofederacji

W 2011 roku, na drogach w Polsce doszło do ponad 400 000 zdarzeń, z tego do ponad 360 000 kolizji. Średni czas obsługi kolizji drogowej, to co najmniej 1 godzina, a droga dojazdu i powrotu patrolu ruchu drogowego w powiecie średniej wielkości , to co najmniej 10 km ( w większych miastach znacznie więcej), które wkalkulować należy w związku z dojazdem i czasem pracy załogi policyjnej.