Nie lubimy kupować samochodów?

0

Protekcjonalne podejście męskiej części sprzedawców samochodów powoduje, że ponad połowa kobiet czuje się narażona na oszustwo! Co jeszcze powoduje, że kobiety nie lubią kupować aut?

43% ankieterek uważa, że sprzedawcy traktują kobiety protekcjonalnie, a jedna trzecia z tego powodu nienawidzi odwiedzać salonów samochodowych. Ponad 40% nie kupiłoby pojazdu u dealera, chyba, ze towarzyszyłby im przyjaciel lub ktoś z rodziny – oczywiście płci męskiej. Z kolei 25% pań czuje się nieswojo oglądając samochody razem ze sprzedawcą.

Badania przeprowadziła firma Quicks sprzedająca samochody w Wielkiej Brytanii. Wyniki są o tyle zaskakujące, że przecież… uwielbiamy kupować! Gdy jednak przychodzi do zakupu samochodu, część z nas obawia się, że zostanie oszukana lub, że sprzedawca będzie nas traktował protekcjonalnie.

– Wiemy z naszych badań, że coraz więcej kobiet w gospodarstwach domowych podejmuje decyzje o tym, jaki samochód kupić. Jasne jest, że większość kobiet jest ‘z góry’ traktowane przez sprzedawców, przez co nie lubią przechodzić przez proces zakupu samochodu – powiedziała Katie Martin, dyrektor fory Quicks.

W związku z tym firma Quicks przygotowała kilka wskazówek w jaki sposób bez stresu przejść przez proces zakupu samochodu:

– nie czuj żadnej presji
– spisz sobie wcześniej pytania jakie chciałabyś zadać sprzedawcy
– umów się na jazdę próbną
– zapoznaj się z ofertą rynkową
– jeśli kupujesz samochód używany, zapoznaj się z jego historią