Nie będzie zapowiadanych Volkswagenów

Wiemy już, że Volkswagen zrezygnował z dwóch ciekawie zapowiadających się konceptów. Mowa o sportowym BlueSport i rodzinnym Bulli.

Jak powiedział Ulrich Hackenberg, szef rozwoju volkswagena, marka musi się w najbliższym czasie skupić na rozwoju SUV-ów, łącznie z segmentem małych SUV-ów, by konkurować z takimi autami jak Mini Countryman, czy Nissan Juke. Przedstawicie Volkswagena w tym segmencie miałby się pojawić już w 2014 roku.

Co do roadstera BlueSport, auto jest już praktycznie gotowe do produkcji. Samochód jednak w najbliższych latach nie trafi do produkcji, gdyż nie rokuje rentowności sprzedaży. Projekt nie trafi jednak do kosza, a poczeka na bardziej przyjazne czasy. Jeżeli wtedy otrzyma zielone światło, być może zostanie bardzo szybko wprowadzony do produkcji.

Podobny los czeka model Bulli, a więc rodziny minivan w stylu retro. Perspektywy jego produkcji i sprzedaży także okazałaby się najprawdopodobniej nieopłacalne, wobec czego nie ma na razie szans, by pojawił się na rynku. Ostatnim z trzech modeli, nad którymi prace zostają zawieszone, jest Polo coupe.

vw-bulli